S.Žaparovas siūlo naujus rinkimus Kirgizijoje gruodįnuotraukos (1)

2020 spalio 16 19:09:23 Perskaitė 703

Po Kirgizijos prezidento Sooronbajaus Žeenbekovo atsistatydinimo šalyje dar šiais metais gali būti surengti nauji parlamento rinkimai. Tai penktadienį parlamente pareiškė pereinamojo laikotarpio prezidentas Sadyras Žaparovas.

 

Rinkimų komisijos duomenimis, parlamento rinkimai turėtų įvykti gruodžio 20 dieną, o pirmalaikiai prezidento rinkimai – sausio 17-ąją. Šios datos dar turi būti oficialiai patvirtintos.

S. Žeenbekovas po kaltinimais klastojimu aptemdytų spalio 4-osios rinkimų sulaukė didelio spaudimo ir ketvirtadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą. Tada premjeras S. Žaparovas pasiskelbė pereinamojo laikotarpio prezidentu. Rinkimų komisija anuliavo spalio 4 dienos rinkimų rezultatus.

S. Žeenbekovas penktadienį parlamente patvirtino savo atsistatydinimą ir pareiškė esąs „švarus prieš Visagalį ir tautą“. Jis žadėjo parlamentarams skaidrius rinkimus. Vyriausybės „pasikeitimas bus taikus, ir už tai turime būti dėkingi Dievui“, - kalbėjo S. Žeenbekovas.

Po parlamento rinkimų spalio pradžioje sostinėje Biškeke kilo dideli neramumai, per kuriuos žuvo mažiausiai vienas žmogus ir daugiau kaip 1 200 buvo sužeisti.

Daugiausiai musulmoniška Kirgizija su 6,5 mln. gyventojų laikoma demokratiškiausia šalimi Vidurio Azijoje, tačiau kartu politiškai labai nestabilia. Jau 2005 ir 2010 metais neramumai privertė pasitraukti du prezidentus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net