Suomijos premjerė S.Marin anksčiau išvyko iš EVT viršūnių susitikimo saviizoliuotisnuotraukos (2)

2020 spalio 16 13:42:13 Perskaitė 532

Suomijos premjerė Sanna Marin penktadienio rytą prevenciškai išvyko iš Europos Vadovų Tarybos (EVT) viršūnių susitikimo Briuselyje saviizoliuotis, nes šią savaitę kontaktavo su Suomijos parlamentaru, kuriam nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, pranešė Suomijos Vyriausybė.

 

„Premjerė šiandien išvyko iš EVT ir paprašė Švedijos premjero Stefano Lofveno atstovauti Suomijai paskutiniame susitikime“, – sakoma Vyriausybės pranešime.

S. Marin sugrįš į Suomiją, kur jai bus atliktas koronaviruso testas, o tada ji saviizoliuosis Suomijos premjero rezidencijoje Helsinkyje, teigiama pranešime.

Šis žingsnis yra prevencinis, Suomijos parlamentarui Tomui Packalenui penktadienį paskelbus, kad jam diagnozuota COVID-19 liga.

Suomijos žiniasklaidos teigimu, S. Marin ir T. Packalenas dalyvavo susitikime Suomijos parlamente trečiadienį.

Ketvirtadienį Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen išvyko iš EVT saviizoliuotis, nes vienas iš jos padėjėjų užsikrėtė koronavirusu.

EVT viršūnių susitikime nedalyvavo ir saviizoliacijoje esantis Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Danijos premjerė Metter Frederiksen savo ruožtu prieštaravo sprendimui rengti EVT viršūnių susitikimą gyvai tuo metu, kai Europos šalyje sparčiai plinta koronavirusas.

„Šis susitikimas turėjo būti rengiamas kaip vaizdo konferencija“, – žurnalistams sakė M. Frederiksen.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net