Sulaukęs kritikos, Estijos premjeras pabrėžė šalies įsipareigojimą ESnuotraukos

2019 gegužės mėn. 15 d. 18:38:56 Perskaitė 343

Estijos vyriausybės vadovas Juris Ratas po aštrios kritikos jo valdančiojo aljanso, kuriam priklauso ir dešinieji populistai, atžvilgiu pabrėžė aiškų šalies įsipareigojimą ES. „Estija šiandien 100 proc. atsiduoda ES. Mes remiame ES vienybę. Tai oficiali mūsų vyriausybės pozicija, tai ir mūsų kasdienis darbas“, - kalbėjo J. Ratas trečiadienį Latvijoje, kur lankosi su pirmuoju užsienio vizitu po perrinkimo.

 

J. Ratas pabrėžė negalįs įsivaizduoti vadovavimo Estijos vyriausybei, kuri nusigręžia nuo ES. „Aš galiu jus patikinti, kad Estija ir toliau liks aktyvi ES narė“, - sakė premjeras Rygoje po susitikimo su savo Latvijos kolega Krišjaniu Kariniu.

Estijos valdančiąją koaliciją sudaro J. Rato kairės pakraipos Centro partija, imigraciją ir ES kritikuojanti Estijos konservatorių liaudies partija (EKRE) bei konservatorių partija „Isamaa“. EKRE dalyvavimas vyriausybės darbe sulaukia daug kritikos.

Kartu su kitais dešiniaisiais populistais EKRE po Europos parlamento rinkimų nori siekti aljanso Europos Parlamente. Dėl to protesto partija antradienį pasikvietė į Estiją Prancūzijos dešiniąją populistę Marine Le Pen. J. Ratas nekomentavo jos apsilankymo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net