Šri Lankos valdančioji partija aiškiai pirmauja parlamento rinkimuosenuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 06 d. 19:36:02 Perskaitė 203

Šri Lankos prezidento Gotabhajos Rajapakso ir jo įtakingos šeimos partija aiškiai pirmauja parlamento rinkimuose. Suskaičiavus balsus pirmosiose 60 rinkimų apygardų, partija 55-iose šventė pergalę, ketvirtadienio vakarą pranešė Rinkimų komisija.

 

Iš viso šalyje yra 160 rinkimų apygardų.

G. Rajapaksa paragino piliečius suteikti jo partijai dviejų trečdalių daugumą parlamente, kuri reikalinga konstitucijos pataisoms priimti. Taip jis galėtų išplėsti savo galias. Prezidentas, be kita ko, norėtų išbraukti konstitucijos straipsnį, kuris riboja prezidento kadencijas.

G. Rajapaksa pateikia save kaip stiprų lyderį, taip jam praėjusį lapkritį pavyko laimėti prezidento rinkimus. Po islamistinių išpuolių prieš krikščionis per 2019 metų Velykas, pareikalavusių daugiau kaip 260 gyvybių, jis žadėjo didesnį saugumą.

Prieš tai G. Rajapaksa, būdamas gynybos ministras, kai prezidentavo jo brolis Mahinda (2005-2015), buvo atsakingas už brutalią karinę operaciją prieš tamilų sukilėlius. Numalšinus sukilimą, 2009-aisiais baigėsi daugiau kaip ketvirtį šimtmečio trukęs pilietinis karas saloje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net