Šri Lankoje duris atvėrė viena iš atakuotų bažnyčiųnuotraukos

2019 birželio mėn. 13 d. 10:02:03 Perskaitė 310

Praėjus septynioms savaitėms po išpuolių serijos Šri Lankoje, sostinėje Kolombe iškilmingai atidaryta viena atakuotų bažnyčių. Tūkstančiai žmonių trečiadienį dalyvavo mišiose atstatytoje šv. Antano bažnyčioje. Kolombo arkivyskupas Malcolmas Ranjithas per pamaldas negailėjo kritikos vyriausybei.

 

„Mums reikia vadovybės, kuri dirba šaliai, o ne sau pačiai“, - sakė kardinolas. Už atakas Velykų sekmadienį atsakingi asmenys esą turi būti patraukti atsakomybėn. „Čia, šalyje, taip pat užsienyje, kyla abejonių, ar mes turime stiprią vadovybę, kuri išves mus iš krizės“, - kalbėjo aukštas dvasininkas.

Šri Lankos vyriausybė ir žinybos sulaukia didelės kritikos, nes prieš išpuolius buvo gauta konkrečių duomenų ir perspėjimų iš užsienio.

Per atakų seriją prieš bažnyčias ir viešbučius balandžio 21 dieną žuvo 258 žmonės ir beveik 500 buvo sužeisti. Šv. Antano bažnyčioje teroro aukomis tapo 54 tikintieji.

Šri Lankos vyriausybė dėl atakų kaltina islamistų grupuotę NTJ, tačiau spėja, kad ši turėjo paramą iš užsienio. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė „Islamo valstybė“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net