S.Mnuchinas: Didžioji Britanija ir JAV šiemet sieks sudaryti prekybos sutartįnuotraukos

2020 sausio mėn. 23 d. 12:48:26 Perskaitė 654

Jungtinių Valstijų iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas ketvirtadienį pranešė, kad šiuo metu yra teikiamas prioritetas po „Brexito“ sudaryti prekybos sutartį tarp JAV ir Didžiosios Britanijos, dėl kurios viliamasi susiderėti dar iki šių metų pabaigos.

 

Šis aukšto rango šalies pareigūnas savo komentarus pateikė prieš išvykdamas į Londoną, kur pristatys visus būdus, kuriais Londonas ir Vašingtonas galėtų greitai sudaryti naują prekybos sandorį Didžiajai Britanijai palikus ES.

Šaliai išstojus iš ES, Didžiosios Britanijos finansų ministras Sajidas Javidas imsis prekybos derybų ir su JAV, ir su ES – jam teks užduotis apsaugoti britų ekonomiką nuo neigiamų trumpalaikių ar vidutinės trukmės „Brexito“ padarinių.

S. Javidas Jungtinėms Valstijoms yra sakęs, kad britai „nori abi sutartis sudaryti dar šiemet. Akivaizdu, kad toks tvarkaraštis yra sudėtingas“, Davose vykstančio Pasaulio ekonomikos forumo kuluaruose finansų ministrą citavo S. Mnuchinas.

JK ir JAV prekybos sutartis yra „absoliutus prezidento (Donaldo) Trumpo prioritetas, kurį viliamės įgyvendinti dar šiais metais, – manome, kad sutartis bus palanki ne tik jiems, bet ir mums“, pridūrė jis.

JAV prekybos sekretorius Wilburas Rossas tikino, kad Didžiajai Britanijai ir JAV sudaryti prekybos sutartį bus daug lengviau nei su ES, nes abiejų valstybių santykiai yra labai artimi.

„Tarp Didžiosios Britanijos ir JAV yra daug mažiau problemų nei tarp mūsų ir ES, nes mūsų ekonomikos yra itin panašios“, – teigė W. Rossas.

Pabrėždamas finansinių paslaugų svarbą, W. Rossas tvirtino, kad „yra didelė tikimybė integruotis ir koordinuoti“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net