S.Lavrovas: kurdų problema yra viso regiono bombanuotraukos

2019 gruodžio mėn. 06 d. 22:30:03 Perskaitė 1072

Kurdų klausimas „iš tiesų yra bomba“ visam Artimųjų Rytų regionui, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, ragindamas kurdus pradėti dialogą su Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimu.

 

„Tikiuosi, kad mūsų draugai kurdai pasimokys iš JAV zigzagų patirties ir supras, kad nėra kito kelio, kaip tik pasiekti susitarimą su Sirijos valdžia“, – sakė S. Lavrovas.

Kalbėdamas užsienio politikos konferencijoje Romoje, jis pareiškė: „Kurdų problema iš tiesų yra visų šio regiono šalių bomba.“

S. Lavrovas taip pat pakartojo paramą vadinamajam Astanos procesui – Rusijos, Turkijos ir Irano bandymui deeskaluoti įtampą Sirijoje ir paskatinti konfliktuojančių pusių derybas.

Turkija ir jos sąjungininkai Sirijoje spalio 9 d. pradėjo karinę operaciją Sirijoje prieš Sirijos demokratines pajėgas (SDF), kurių daugumą sudaro kurdų Liaudies savigynos daliniai (YPG).

Ankara kurdų kovotojus laiko teroristais, susijusiais su kurdų separatistais pačioje Turkijoje.

Turkijos karinė operacija buvo pradėta po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė patraukti amerikiečių karius iš regiono, iš esmės leisdamas NATO partnerei Turkijai įsiveržti į Siriją.

Sirijos kurdų kovotojai buvo itin svarbūs JAV vadovaujamoje kampanijoje prieš džihadistų „Islamo valstybę“ (ISIS), todėl D. Trumpo sprendimas patraukti pajėgas JAV buvo vertinamas itin prieštaringai.

Kritikai tvirtina, kad dėl Turkijos karinės operacijos ISIS gali atgauti prarastas pozicijas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net