Škotijos vyriausybės vadovė:B.Džonsonas netinkamas premjero pareigomsnuotraukos (4)

2019 birželio mėn. 21 d. 21:00:07 Perskaitė 1486

Škotijos pirmoji ministrė Nikola Sturgeon (Nicola Sturgeon) mano, kad buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) netinka Jungtinės Karalystės premjero pareigoms. Ji tai pareiškė penktadienį paskelbtame interviu Vokietijos žurnalui „Spiegel“.

 

„B. Džonsonas kaip kitas Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas – tai siaubas, neabejotinai daugeliui Škotijoje, bet, aš įtariu, ir daugeliui kitų Didžiosios Britanijos gyventojų“, - sakė N. Sturgeon. Jos nuomone, jis „visiškai netinka“ šioms pareigoms. Anot N. Sturgeon, jo išrinkimas tik „sustiprins Škotijos nepriklausomybės judėjimą“.

Politikė teigė, jog B. Džonsonas „URM vadovo poste jau parodė savo nekompetentingumą“. „Daugeliui tikriausiai sunku įsivaizduoti, kaip toks žmogus premjero poste ketina taikyti žmones“, - pabrėžė Škotijos pirmoji ministrė.

N. Sturgeon neatsakė į klausimą, ar Škotijos vyriausybė ketina surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės priešingai Londono valiai.

Kovoje dėl Konservatorių partijos lyderio ir Jungtinės Karalystės ministro pirmininko posto liko du kandidatai. Ketvirtadienį po penktojo balsavimo, kuriame dalyvavo deputatai toriai iš Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų, į rinkimų kampanijos finalą pateko 55 metų B. Džonsonas ir dabartinis URM vadovas 52 metų  Džeremis Hantas (Jeremy Hunt).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net