Sirijos kare - neregėtos tendencijosnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 20 d. 07:00:39 Perskaitė 543

Sirijos vyriausybė pirmadienį sustabdė Sirijos-Turkijos sieną kirtusį ir į Šiaurės vakarų Siriją pajudėjusį Turkijos karinių pajėgų konvojų, pranešė Sirijos stebėsenos organizacija. Ji informavo, kad sirų pajėgos apšaudė į Šiaurės vakarų Siriją keliaujančius kariškius.

 

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi stebėsenos organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ teigė, kad Sirijos vyriausybės ir sąjungininkės Rusijos lėktuvai smogė toje vietoje, kur turėjo važiuoti Turkijos kariškių konvojus, ir taip privertė pajėgas sustoti Maarat an Numane, pietiniame Idlibo priemiestyje.

Manoma, kad Turkijos konvojus turėjęs pasiekti šiaurinės Hamos provincijos teritorijas.

Valstybinė Sirijos naujienų agentūra SANA citavo Užsienio reikalų ministerijos pranešimą, kuriuo patvirtinama, kad kariniai Turkijos automobiliai, gabenantys daug amunicijos, kirto Sirijos-Turkijos sieną ir įvažiavo į Chan Šeichūną Idlibo pietuose, esą siekdami padėti „teroristams“ - sukilėliams ir džihadistų grupėms. „Turkų transporto priemonės, prikrautos ginkluotės, važiuoja Chan Šeichūno link, siekdamos padėti teroristams. Tai dar kartą patvirtina faktą, kad Turkijos režimas remia teroristų grupuotes“. Turkijos veiksmai buvo „šiurkštus pažeidimas“, - skelbė SANA.

Pirminiais duomenimis, žuvo konvojų lydėjęs karys, dar keli buvo sužeisti.

Stebėsenos organizacija sekmadienį naktį pranešė, kad Sirijos kariuomenei, remiamai Rusijos oro pajėgų, pavyko įsiveržti į Šiaurės vakarų Chan Šeichūno teritorijas, kur yra pagrindiniai Idlibo regiono maištininkų įtvirtinimai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net