Rusija įspėja JAV dėl papildomų pajėgų siuntimo į Artimuosius Rytusnuotraukos

2019 birželio mėn. 18 d. 17:01:49 Perskaitė 431

Rusija pakomentavo JAV planus nusiųsti į Artimuosius Rytus daugiau karių. „Tai kelia mums didelį nerimą, - sakė užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas. – Ir tai vien jau dėl fakto, kad stipri pajėgų ir priemonių koncentracija didina susirėmimo ar nepageidautino paaštrėjimo riziką“. Vis dėlto kol kas nėra aišku, ko  Vašingtonas siekia šiuo žingsniu, pridūrė S. Riabkovas.

 

JAV prezidentas Donaldas Trampas pirmadienį paskelbė, kad siųs į Artimuosius Rytus dar 1 000 karių. Pasak gynybos sekretoriaus pareigas einančio Patricko Shanahano, kareiviai į regioną siunčiami „gynybos tikslais“. Tačiau jis pabrėžė: „Jungtinės Valstijos nesiekia konflikto su Iranu“.

JAV kaltina Iraną dviejų tanklaivių užpuolimu Omano įlankoje praėjusį ketvirtadienį. Teheranas kaltinimus neigia. Irano parlamento pirmininkas Ali Larijanis pareiškė, kad dėl sprogimų, kurie apgadino abu laivus, kaltė tenka JAV. Tarp abiejų šalių jau daug mėnesių tvyro įtampa.

Kremlius paragino konflikte laikytis santūrumo. Atstovas Dmitrijus Peskovas sakė: „Mes nenorėtume matyti žingsnių, kurie sukeltų naują įtampą ir taip jau neramiame regione“.

Jau gegužės pabaigoje JAV dėl „besitęsiančios“ Irano grėsmės savo pajėgas Artimuosiuose Rytuose papildė 1 500 karių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net