R.T.Erdogano perspėjimai: Turkija atvers vartus europiečiams ISIS džihadistamsnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 12 d. 13:20:12 Perskaitė 919

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas išsiliejo ant Europos Sąjungos dėl šios teiginių apie sankcijas Ankarai ir įspėjo, kad Turkija „atvers vartus“ „Islamo valstybės“ (ISIS) džihadistams iš Europos šalių.

 

„Jau sakiau tai anksčiau. Galite nekreipti dėmesio į šiuos perspėjimus. Šie vartai bus atverti. Šie „Daesh“ nariai jau pradėti siųsti atgal jums, taip bus ir toliau, – sakė R. T. Erdoganas, vartodamas ISIS santrumpą arabų kalba. – Tada jie jau bus jūsų rūpestis.“

R. T. Erdoganas taip atsakė į žurnalistų klausimą apie tai, kad ES rengia sankcijas Turkijai dėl jos sprendimo žvalgyti gamtinių dujų telkinius netoli Kipro.

„Net nebandykite grasinti Turkijai dėl šių įvykių Kipre“, – žurnalistams Ankaroje sakė prezidentas, perspėdamas ES atkreipti dėmesį į tai, kaip Briuselis elgiasi su šalimi, kuri yra priėmusi 4 mln. pabėgėlių.

„Persvarstykite savo požiūrį į Turkiją, kuri kalėjimuose laiko daug „Daesh“ narių ir kontroliuoja tuos, kurie vis Sirijoje dar veikia laisvėje“, – pridūrė R. T. Erdoganas.

Turkija pirmadienį pradėjo užsieniečių ISIS džihadistų deportaciją, jau perkėlusi JAV ir Danijos piliečius. Teigiama, kad vėliau šią savaitę Prancūzijai ir Vokietijai taip pat bus sugrąžinti jos piliečiai, dalyvavę ISIS veikloje.

Turkijos žiniasklaidos teigimu, deportuotas amerikietis buvo rastas Graikijos ir Turkijos pasienyje. Graikijos pasieniečiai neleido jam įeiti į šalį, Turkija taip pat nusprendė jo nepriimti.

„Ar jis įstrigęs pasienyje, ar ne, mums jau nebesvarbu“, – sakė R. T. Erdoganas, paklaustas apie vyro likimą.

„Ir toliau juos siųsime. Ar jų gimtosios šalys juos priims, ar ne, mūsų nebedomina“, – pareiškė prezidentas.

R. T. Erdoganas, pabrėžęs, kad Turkijoje laikomi 737 užsieniečiai ISIS kovotojai, tvirtino, jog deportacijos sukėlė „rimtą paniką“ islamistų gimtosiose šalyse.

„Iki šiol tai buvo mūsų rūpestis. Dabar tegu tai būna jų rūpestis. Tegu patys nusprendžia, ką su jais daryti“, – sakė Turkijos lyderis.

R. T. Erdoganas taip pat sukritikavo ES dėl neva vilkinamų derybų dėl šalies stojimo į Bendriją ir netesėtų pažadų.

„Jie sako „mes įvesime sankcijas“. Jūs jau įvedinėjote mums sankcijas nuo 1959-ųjų, nuo 1963-ųjų. Jūs visada stabdėte Turkiją. Kad ir kokia šalis ateitų, jus priėmėte jas kaip nares, bet niekada netesėjote pažadų Turkijai“, – kalbėjo R. T. Erdoganas.

Pasak jo, Turkija gali bet kurią akimirką užbaigti derybas dėl narystės ES.

„Ei, Europos Sąjunga, Turkija yra kitokia nei šalys, kurias iki šiol pažinojai. Sėdėjimas prie derybų stalo mums nėra privalomas“, – perspėjo Turkijos prezidentas.

Derybos dėl narystės prasidėjo 2005 m., tačiau ES ir Turkijos santykiai suprastėjo po nepavykusio 2016 m. perversmo Turkijoje ir tebesitęsiančio susidorojimo su perversmo organizatoriais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net