R.Bransonas: „Brexit“ be sutarties svaro kursą sulygins su doleriunuotraukos

2019 liepos mėn. 11 d. 13:26:04 Perskaitė 286

„Brexit“ be sutarties priverstų svaro kursą čiuožti žemyn ir sulygintų jį su doleriu, įspėja įmonių grupės „Virgin“ vadovas Ričardas Bransonas (Richard Branson).

 

Pasak jo, blogiausias Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES scenarijus priverstų „Virgin“ keisti investicijų planus ir perkelti dalį jų iš JK į kitas šalis, praneša BBC.

Favoritas tapti naujuoju šalies premjeru Borisas Džonsonas (Boris Johnson) neatmetė galimybės sustabdyti parlamento įgaliojimus ir „prastumti“ kietąjį „Brexit“, jei to prireiks.

Savo ruožtu R. Bransonas griežtai sukritikavo B. Džonsono ryžtą patraukti šalį iš ES be jokio susitarimo dėl tomesnių dvišalių santykių.

„Svaro kursas siekė 1,53 dolerio, kai vyko „Brexit“ referendumas. Svaro kursas dabar yra 1,22, 1,23 dolerio. Jis kris iki pariteto (vienas su vienu) su doleriu, jei įvyks kietasis „Brexit“, – įspėjo R. Bransonas.

Verslininkas, kurio įmonių portfelį sudaro oro linijos, finansinių paslaugų ir žiniasklaidos įmonės, tvirtino, kad svaro griūtis lemtų milžiniškus nuostolius jo valdomoms įmonėms.

„Žinoma, mes išleisime mažiau pinigų Britanijoje, mes tiesiog skirsime savo lėšas ir energiją kitoms šalims“.

Pasak sero titulą turinčio milijardieriaus, oro linijos „Virgin Atlantic“ jau patyrė milijoninius nuostolius dėl svaro kurso kritimo, o „Brexito“ be sutarties atveju „Virgin“ oro linijos gali visai nutraukti skrydžius tarp Europos ir JAV.

„Visos mūsų išlaidos yra doleriais. Priežiūra, lėktuvų kaina, iš esmės viskas yra doleriais. Taigi mes prarandame apie 100 mln. svarų kasmet. Kietojo „Brexit“ atveju prarastume dar po 100 milijonų per metus“, – įspėjo R. Bransonas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net