PSO prašo Kinijos leisti dalyvauti viruso šaltinio tyrimenuotraukos (6)

2020 gegužės mėn. 01 d. 15:36:00 Perskaitė 2874

JAV prezidento Donaldo Trumpo teiginiai, kad jis esą savo akimis matė įrodymus, jog naujasis koronavirusas išplito iš kinų laboratorijos, gali pandemiją paversti dar ir diplomatine krize.

 

Prezidento žodžius nedelsiant paneigė JAV žvalgybos atstovai, o valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad „tiksliai nežinoma“, kur prasidėjo užkrato plitimas.

D. Trumpo kaltinimas, kurį jau paneigė Pekinas, gali sukelti dar daugiau diplomatinės įtampos, mat Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) savo ruožtu paprašė Kinijos ją įtraukti į kinų vykdomą tyrimą dėl „gyvūninės kilmės“ viruso išplitimo.

„PSO norėtų bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais ir, gavusi Kinijos vyriausybės kvietimą, dalyvauti tyrime dėl viruso gyvūninės kilmės“, - PSO atsotovas Tarik Jasarevic sakė naujienų agentūrai AFP.

Mokslininkai spėja, kad virusas peršoko iš gyvūnų, o praėjusių metų pabaigoje kilusio protrūkio šaltinis tikriausiai yra Uhano mėsos turgus, kuriame vietiniai gyventojai maistui įsigydavo egzotinių laukinių gyvūnų.

Tačiau iškart kilo ir interneto paskalų paskatintų spėlionių, kad galbūt virusas buvo dirbtinai sukurtas slaptoje Kinijos laboratorijoje. Panašu, kad tokią retoriką perėmė ir pats JAV vadovas.

JAV nacionalinė žvalgybos tarnyba teigia, kad toliau bus griežtai tikrinama visa informacija ir žvalgybos duomenys, kad būtų nustatyta protrūkio kilmė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net