Prekybos karas smogė Vokietijos gamybai ir paslaugomsnuotraukos (6)

2019 gegužės mėn. 24 d. 11:29:28 Perskaitė 644

Aktyvumas Vokietijos paslaugų ir gamybos sektoriuose gegužę sumažejo, atspindėdamas neigiamą neišspręstų prekybos ginčų įtaką didžiausiai Europos ekonomikai.

 

„IHS Markit“ skaičiuojamas pradinis gamybos pirkimo vadybininkų indeksas (PVI) krito iki 44,3 punkto nuo 44,4 punkto balandį. Rodiklis penktą mėnesį išsilaikė žemiau 50 punktų ribos, skiriančios augimą nuo susitraukimo.

Pradinis paslaugų PVI smuko nuo 55,7 punkto iki 55,0 punkto. Pirmasis kritimas po keturių iš eilės augimo mėnesių rodo, kad sektoriuje esama sunkumų.

Ženklai, kad blogiausi laikai Vokietijos gamintojams jau baigėsi, buvo matomi dėl lėtesnio gamybos, naujų užsakymų ir eksporto pardavimų susitraukimo.

Po devynerių iš eilės plėtros metų Vokietijos ekonomika dėl prekybos ginčų susiduria su sunkumais, kurie kenkia gamintojams, nes šie yra priklausomi nuo eksporto augimo.

Vokietijos vyriausybė jau antrą kartą per tris mėnesius apkarpė šių metų ekonomikos augimo prognozę. 2019 metams šalies ūkiui numatoma 0,5 proc. plėtra. Privačios išlaidos ir statybos buvo pagrindiniai ekonomikos augimo varikliai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net