Prancūzijos prezidentas aplankė Kolumbijos FARC sukilėliusnuotraukos

2017 sausio mėn. 25 d. 12:34:03 Perskaitė 643

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) Kolumbijos vakaruose esančioje kaimo stovykloje susitiko su didžiausios sukilėlių grupuotės Kolumbijoje FARC lyderiais, informuoja BBC.

 

Kolumbijos prezidento Chuano Manuelio Santoso (Juan Manuel Santos) lydimas F. Olandas pasiūlė pagalbą išminavimo operacijoms ir dingusiųjų paieškoms.

Kolumbija taikos susitarimą su FARC pasirašė pernai lapkritį. Šiuo susitarimu užbaigiamas penkis dešimtmečius vyravęs konfliktas. Prancūzija skyrė apie 20 proc. visų Europos Sąjungos lėšų, skirtų paremti Kolumbijos taikos procesą.

F. Olandas yra pirmasis per beveik 30 metų Kolumbijoje apsilankęs Prancūzijos vadovas. Politikas išreiškė paramą taikos susitarimui ir teigė, kad pagal šį modelį galima spręsti konfliktus visame pasaulyje.

Prancūzijos prezidentas stovykloje susitiko su Jungtinių Tautų (JT) stebėjimo misijos Kolumbijoje vadovu Žanu Arno (Jean Arnauld) ir FARC lyderiu Pablu Katatumbu (Pablo Catatumbo), kuris pabrėžė tarptautinės paramos svarbą.

"Prezidento F. Olando vizitas yra labai svarbus. Ypač svarbu, kad prie taikos proceso Kolumbijoje prisideda penkta galingiausia pasaulio valstybė", - teigė sukilėlių FARC lyderis P. Katatumbas.

26 skirtingose stovyklose Kolumbijoje yra daugiau kaip 350 JT stebėtojų iš kelių Lotynų Amerikos šalių, Kolumbijai ruošiantis FARC nusiginklavimui. Apie 5 700 FARC narių pradės nusiginklavimą prižiūrint JT.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net