Prancūzai šventė ir kėlė riaušesnuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 16 d. 07:00:14 Perskaitė 737

Sekmadienį, minint Prancūzijos nacionalinę šventę - Bastilijos užėmimo dieną, dalis prancūzų buvo nusiteikę vėl ką nors užimti ir nugriauti. Pranešama, kad buvo sulaikyti 152 protestuotojai, tarp jų - „geltonųjų liemenių“ lyderiai."

 

Gražioji šventės pusė buvo karinis paradas Eliziejaus laukuose, kurį priėmė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron), ir užsienio valstybių vadovų sveikinimai. Tribūnoje kartu su E.Makronu buvo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker).

Tačiau šventė ne visi. Liepos 14-oji protestuotojams suteikė progą pratęsti neramumus, kurie tęsiasi nuo pat 2018-ųjų pabaigos. Protestai prasidėjo po to, kai tapo žinoma, kad vyriausybė planuoja didinti mokesčius benzinui. Nepaisant to, kad šie planai buvo sustabdyti, „geltonosios liemenės“ protestuoja toliau.

Liepos 14-ąją mitinguotojai išardė metalinius atitvarus ir ėmė statyti iš jų barikadas, o vėliau apmėtė pareigūnus akmenimis ir buteliais. Pastarieji atsakė ašarinėmis dujomis. Netrukus protestuotojai ėmė padeginėti šalia Eliziejaus laukų buvusias šiukšlių urnas, galiausiai į gatvės vidurį išvilko ir padegė didžiulį šiukšlių konteinerį. Laimei, pastarąjį greitai užgesino į įvykio vietą atvykusi ugniagesių gelbėtojų komanda.

Televizijos kanalo CNN teigimu, per vykstančius neramumus susidūrimuose su teisėsaugos organais mažiausiai 24 žmonės prarado regėjimą. Didžioji dalis incidentų susiję su atsitiktinai į veidus pataikiusiomis guminėmis kulkomis. Policininkai sulaikė ir nacionalinius „geltonųjų liemenių“ lyderius - Maksimą Nikolį (Maxime Nicolle), Žeromą Rodrigesą (Jérome Rodrigues) ir Eriką Driuė (Eric Drouet). Du pastarieji suimti.

Kaip informavo prefektūra, sulaikytiesiems pateikti kaltinimai pagal keturis punktus. Tai - nesankcionuotos manifestacijos organizavimas, smurtiniai veiksmai prieš valdžios atstovus, ginklo nešiojimas ir visuomenės nuosavybės naikinimas. „Tiems, kurie mėgino sutrukdyti Paryžiuje surengti paradą, turėtų būti gėda. Liepos 14-oji - nacijos vienybės diena, ir tai reikia gerbti“, - pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Kristofas Kastaneras (Christophe Castaner).

Bastilijos paėmimo diena - nacionalinė Prancūzijos šventė, pažymima kasmet nuo 1880-ųjų. Bastilijos kalėjimas - valstybinių nusikaltėlių kalinimo vieta - minios buvo užimtas 1789 metų liepos 14-ąją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net