Pietų Korėjos prekybos ministrė pasitraukė iš kovos dėl PPO vadovo postonuotraukos

2021 vasario 05 12:10:00 Perskaitė 17

Pietų Korėjos prekybos ministrė Yoo Myung-hee penktadienį atsiėmė savo kandidatūrą į Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovo poziciją, taip užleisdama vietą Nigerijos politikei Ngozi Okonjo-Iweala tapti pirmąja Afrikos atstove ir pirmąja moterimi, vadovaujančia PPO.

 

Yoo Myung-hee pasikonsultavo su ją rėmusiomis Jungtinėmis Valstijomis ir keliomis kitomis šalimis bei „nusprendė atsiimti savo kandidatūrą“, pranešė Pietų Korėjos Prekybos ministerija.

Nuo spalio procesas išrinkti buvusio PPO pirmininko Roberto Azevedo įpėdinį buvo įstrigęs, nes pagrindiniai šalių ambasadoriai prie PPO siūlė N. Okonjo-Iweala, tačiau Donaldo Trumpo administracija prieštaravo nigerietės paskyrimui.

PPO vadovas įprastai renkamas bendru sutarimu, todėl procesas įstrigo.

Apžvalgininkai tikino, kad JAV spaudžia Pietų Korėją kovoti dėl PPO vadovo posto. Vis dėlto, praėjus dviem savaitėms po Joe Bideno inauguracijos, Yoo Myung-hee savo kandidatūrą atsiėmė.

„Pietų Korėja ir toliau įvairiais būdais prisidės prie daugiašalės prekybos sistemos atstatymo ir stiprinimo“, – sakoma Prekybos ministerijos pranešime.

Daugelis analitikų teigia, kad PPO būtinos reformos – dar iki koronaviruso pandemijos organizacija negalėjo susitvarkyti su įstrigusiomis prekybos derybomis ir įtampa tarp JAV ir Kinijos.

Vašingtonas, įskaitant ir patį prezidentą D. Trumpą, taip pat dažnai puolė PPO bei grasino išstoti iš organizacijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net