Patarėjas: tapęs prezidentu J.Bidenas užbaigtų JAV prekybos konfliktą su ESnuotraukos (9)

2020 rugsėjo mėn. 23 d. 08:23:09 Perskaitė 839

Tapęs JAV prezidentu, demokratas Joe Bidenas užbaigtų savo šalies prekybos konfliktą su Europos Sąjunga. „ES yra didžiausia pasaulio rinka, mes turime gerinti savo ekonominius santykius, - virtualiame JAV prekybos rūmų renginyje antradienį sakė J. Bideno patarėjas užsienio politikos klausimais Tony‘is Blinkenas. - Ir manau, mes turime užbaigti dirbtinį prekybos karą, kurį pradėjo D. Trumpo vyriausybė".

 

Prezidentaujant Donaldui Trumpui, prekybos konfliktas tarp JAV ir ES paaštrėjo. D. Trumpas įvedė muitus plieno ir aliuminio importui, nes jis neteisingu ir pavojingu savo šalies saugumui laiko ES šalių eksporto perteklių JAV atžvilgiu. ES į tai reagavo įvesdama muitus JAV produktams. D. Trumpas ne kartą grasino ir muitais automobilių importui iš ES.

J. Bidenas lapkričio 3 dieną vyksiančiuose rinkimuose susirungs su D. Trumpu. T. Blinkenas antradienį sakė, jog yra „pakankamai erdvės" stipresnei prekybai tarp JAV ir ES. Tačiau jis kritikavo, kad „didėja nelygybė prekiaujant žemės ūkio produkcija pagal taisykles, kurios trukdo mums konkurencingai parduoti prekes".

Dėl kilusios įtampos Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombroskis praėjusią savaitę primygtinai paragino JAV bendradarbiauti. ES ir JAV turi glaudžiai bendradarbiauti, kad garantuotų globalios ekonomikos atsigavimą, sakė jis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net