N.Maduras pasiūlė surengti pirmalaikius parlamento rinkimusnuotraukos (3)

2019 gegužės mėn. 21 d. 12:58:36 Perskaitė 538

Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduras pasiūlė opozicijai, kontroliuojančiai šalies parlamentą - Nacionalinę Asamblėją, surengti pirmalaikius parlamento rinkimus, siekiant išspręsti šalyje tvyrančią politinę krizę.

 

N. Maduro teigimu, pirmalaikiai rinkimai būtų "demokratiškas, taikus ir konstitucinis sudėtingos politinės padėties šalyje sprendimas".

"Šiandien teikiu pasiūlymą opozicijai - pabandykime susirungti rinkimuose", - demonstracijoje sakė N. Maduras.

"Surenkime pirmalaikius rinkimus į Nacionalinę Asamblėją, kad pamatytume, ką palaiko žmonės", - pridūrė prezidentas.

Kiti parlamento rinkimai Venesueloje turi numatyti tik 2020 metais.

Su sunkumais susiduriantis N Maduras pirmadienį paminėjo pirmąsias savo ginčijamo perrinkimo Venesuelos prezidentu metines, nepaisant šalyje tvyrančios didžiulės ekonominės ir politinės krizės.
Pirmadienį buvo lygiai vieneri metai, kai N. Maduras buvo perrinktas Venesuelos prezidentu, surinkęs 68 proc. balsų. 2018 metų gegužę vykusius šalies prezidento rinkimus boikotavo opozicija ir temdė kaltinimai rinkimų klastojimu.

N. Maduras antrajai šešerių metų trukmės kadencijai inauguruotas sausį. Netrukus po to Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu ir teigė, kad N. Maduro perrinkimas buvo nedemokratiškas.

J. Guaido itin greitai sulaukė daugiau kaip 50 šalių pripažinimo, tačiau politikui niekaip nepavyksta priversti N. Maduro pasitraukti iš valdžios. N. Maduras remiamas galingos šalies kariuomenės, taip pat Kinijos ir Rusijos.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net