Nelegalams išlaikyti švaistomi milijardainuotraukos (14)

2019 lapkričio mėn. 05 d. 07:00:06 Perskaitė 2771

Po dviejų dešimtmečių 35 proc. Vokietijos populiacijos sudarys migrantai ir migrantų vaikai, teigia Federalinio darbo tyrimų instituto (IAB) migracijos tyrimų departamento vadovas Herbertas Brukeris (Herbert Brucker).

 

Pasak šio kosmopolitų propagandisto, Vokietija „taps įvairesnė“. H.Brukeris apie migracijos tendencijas Vokietijoje kalbėjo laikraščiui „Die Welt“.


„Šiuo metu apie ketvirtadalio Vokietijos gyventojų šaknys yra užsienyje. Po 20 metų tokių migrantiškų šaknų turinčių gyventojų bus mažiausiai 35 proc., galbūt net daugiau nei 40 proc.“, - sakė H.Brukeris. Pasak jo, miestuose ši tendencija bus dar ryškesnė.

„Tai, ką dabar matome dideliuose miestuose, ateityje bus normalu visoje šalyje. Tokiame mieste, kaip Frankfurte, migrantų ir jų vaikų turėsime tarp 65 ir 70 proc.“, - tvirtino H.Brukeris.

Vietos liberalių ekonomistų teigimu, Vokietijos ekonomikai palaikyti esą prireiks vis įvairesnės populiacijos. IAB skaičiavimais, šaliai kasmet iki pat 2060-ųjų reikės po 400 tūkst. migrantų, kad būtų išvengta ekonomikos susitraukimo. Tačiau tarp šių „ekonomistų“ kažkodėl visiškai nediskutuojama apie paramą vokiečių šeimoms, kad jos gimdytų vaikus, užuot kasmet taškius milijardus nelegalų išlaikymui.

Visgi didžiausias iššūkis Vokietijai yra prisitraukti aukštos kvalifikacijos migrantų. H.Brukerio teigimu, Vokietija turi atsiverti kitoms šalims, nes darbuotojų iš Rytų ir Pietų Europos esą jau nebepakanka. Tačiau „įvairovės“ skatinimo propagandistas kažkodėl atkakliai nenori pastebėti, kad į šalį nuolat kviečiami pasaulio perėjūnai nė neketina ten dirbti, kadangi gauna nemokamą būstą ir dosnias pašalpas: vien jų išlaikymas Vokietijai kasmet kainuoja apie 50 milijardų eurų ir šie skaičiai vis auga.


Politologo Algio AVIŽIENIO komentaras:


Man dažnai tenka bendrauti su vokiečių politikais, ypač iš „Alternative fuer Deutschland“ (AfD) partijos ir daugelis jų sako, kad negalima visų migrantų suplakti į vieną krūvą. Pavyzdžiui, 1950-1960-aisiais buvo daug italų, jugoslavų, graikų migrantų, kurių nemaža dalis pasiliko gyventi Vokietijoje, sukūrė šeimas, puikiai integravosi, dirba ir AfD politikai su jais nemato jokios problemos.

Didžiausios problemos kyla su mase migrantų, kurie atvyko į šalį nuo 2015-ųjų. Šie žmonės į šalį atvyko be jokių dokumentų ir buvo masiškai priimami. Jie yra iki šiol ir labai sunkiai sekasi su jais tvarkytis teisiškai - iki šiol daugiau nei 100 tūkstančių šių nelegalų gyvena be jokių dokumentų ir nepavyksta nustatyti, kas jie tokie yra. Ši laukinė migracija, suprantama, sukėlė daugiausia aistrų ir suteikė AfD partijai lemiamą impulsą, kovojant dėl mandatų Bundestage bei žemių parlamentuose. Šių „laukinių“ migrantų atžvilgiu pozicija yra labai aiški - visi nelegalūs migrantai turi būti grąžinti į savo kilmės šalis, jeigu ten nėra karo.

Yra ir kita problema, apie kurią liberalioji spauda stengiasi nutylėti: Vokietijoje įsitvirtinę nelegalai sugeba prisikviesti didelius kiekius įvairiausių giminaičių, todėl šis antplūdis tęsiasi ir toliau, nepaisant to, kad vietos žiniasklaida mėgina įteigti visuomenei, esą migracijos procesai jau „susitvarkė“. Niekas ten nesusitvarkė - šimtai tūkstančių „laukinės“ migracijos dalyvių ir toliau plūsta į Vokietiją.

Itin keistas liberaliųjų ekonomistų požiūris ir į ekonomikos skatinimo per migraciją klausimą. Pakanka pažiūrėti į konkrečius atvykėlių veiksmus: daugiau nei 90 procentų šios publikos orientuojasi tik į socialines pašalpas. Jie greitai randa įvairių užtarėjų ir patarėjų, todėl nesunkiai įsitvirtina. Panaši praktika yra ir kitose šalyse. Pavyzdžiui, Švedijoje ir Šveicarijoje taip pat daugiau nei 90 proc. nelegalų niekur nedirba. Vienas kitas formaliai įsidarbina po 3-4 metų arba užsiima prekyba, įskaitant ir narkotikus... Vis dėlto milžiniškas skaičius jų lieka bedarbiais. Be to, didžioji jų dauguma yra menko išsilavinimo ir netgi kažką dirbantys vis tiek lieka priklausomi nuo socialinės paramos. Taip kad jų įnašas į ekonomiką yra menkas, tiksliau būtų pasakyti, kad jie patys yra našta ekonomikai. Nežinau, kodėl tokią poziciją nuolat propaguoja tie liberalūs ekonomistai, nesuprantu, gal jie nemato skaičių: apie 50 milijardų eurų per metus Vokietijai kainuoja šios laukinės migracijos dalyvių išlaikymas. Jeigu tokią sumą Vokietija paskirtų šeimos paramos programai, tai nereikėtų jokių darbo migrantų - patys vokiečiai gimdytų vaikus ir pakeistų tą katastrofišką demografinę padėtį. O gyvenimas vis brangsta, todėl parama šeimoms būtų vienintelis teisingas kelias.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net