M.Vestager pažadėjo siekti etiško dirbtinio intelekto naudojimonuotraukos (4)

2019 spalio mėn. 08 d. 20:41:09 Perskaitė 891

Konkurencijos eurokomisarė Margrethe Vestager antradienį pažadėjo prioritetu laikyti etišką dirbtinio intelekto panaudojimą ir siekti kurti vartotojų pasitikėjimą skaitmeninėmis paslaugomis.

 

M. Vestager turėtų tapti Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pavaduotoja, tačiau prieš tai nuo lapkričio 1 dienos dirbti pradėsiančią U. von der Leyen komandą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas.

„Turime atsižvelgti į žmonių susirūpinimą dėl technologijų ir kurti jų pasitikėjimą“, – parlamentarams sakė M. Vestager. Ji pažadėjo dirbti kuriant skaitmeninių paslaugų įstatymą, kuriuo būtų atnaujinti patikimumo ir saugumo principai skaitmeninėse platformose, įvairiose paslaugose ir produktuose.

„Taip pat privalome reguliuoti, kokiais būdais įmonės susirenka, naudojasi ir dalijasi duomenimis, kad šie principai neštų naudą visai visuomenei“, – sakė M. Vestager.

Ji pažadėjo per pirmas 100 savo darbo dienų pateikti pasiūlymus, kaip plėtoti Europos požiūrį į dirbtinį intelektą. Eurokomisarė sieks užtikrinti, kad dirbtinis intelektas būtų pasitelkiamas tik etiškai – siekiant remti žmogaus sprendimus, o ne jiems kenkti.

Per pastaruosius penkerius metus M. Vestager išgarsėjo kaip politikė, sumažinusi mokesčių lengvatas Europoje tokioms įmonėms, kaip „Apple“, „Starbucks“ ir „Amazon“.

M. Vestager nominuota ne tik tęsti darbą konkurencijos komisaro poste, bet ir tapti vykdomąja Europos Komisijos vicepirmininke, atsakinga už Europos pasiruošimą skaitmeniniam amžiui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net