Ministras: Turkija – ne viešbutis islamistamsnuotraukos (8)

2019 lapkričio mėn. 02 d. 15:43:23 Perskaitė 1760

Turkija perspėjo, kad sučiuptus įtariamuosius, priklausančius „Islamo valstybei“ (IS/„Daesh“), išsiųs atgal į jų gimtąsias šalis. Turkija taip pat sukritikavo kelias Europos šalis, kurios kiek anksčiau nusprendė iš islamistų atimti pilietybes.

 

„Mes nesame viešbutis kažkieno „Daesh“ nariams“, – šeštadienį pareiškė Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu, pridūręs, kad tokios valstybės kaip Nyderlandai ir Jungtinė Karalystė pasirinko „lengviausią kelią“, atimdamos iš IS narių pilietybes.

Ministras nepatikslino, kiek šiuo metu Turkijoje laikoma suimtų įtariamų islamistų ar jų šeimų narių. IS kovotojai Turkijoje atsidūrė šiai šaliai spalio 9 d. pradėjus karinę operaciją šiaurės rytų Sirijoje.

„Tarkime, tokį [IS narį] kuriam laikui įkaliname. Vėliau iš kalėjimo jis paleidžiamas. Ar turėtume šiam jūsų teroristui suteikti pilietybę?“, – klausė S. Soylu, retoriškai kreipdamasis į šalis, iš kurių įtariamieji atvyko kovoti islamistų gretose. Pareigūnas perspėjo, kad Turkija įtariamuosius išsiųs atgal į jų šalis.

Pasak vidaus reikalų ministro, panaikindamos tokių žmonių pilietybes ir palikdamos Turkiją vieną spręsti dėl jų statuso, šios valstybės pasielgė „nepriimtinai ir neatsakingai“.

Anot S. Soylu, šiuo metu Turkijoje suimti yra Jungtinės Karalystės, Nyderlandų ir kitų valstybių piliečiai.

Kelios Europos šalys atsisakė repatrijuoti kurdų vadovaujamų Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) sugautus IS kovotojus ir jų žmonas bei našles.

Irma Jančiauskaitė (DPA)

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net