Miglota Romano Pratasevičiaus istorija kelia vis daugiau klausimųnuotraukos (76)

2021 birželio 03 08:30:00 Perskaitė 4329

Buvusio vyriausiojo baltarusiško opozicinio „Telegram" kanalo NEXTA redaktoriaus Romano Pratasevičiaus advokatė paaiškino, iš kur ant sulaikytojo kaktos atsirado kraujosruva, rašo „Maskovskij komsomolec". Tuo metu aiškėja, jog opozicionierius neseniai kariavo Ukrainos pusėje ir dabar gali būti apklaustas separatistų.

 


Keisti vaizdo įrašai

Po to, kai prieš kelias dienas pasirodė pirmasis vaizdo įrašas su Minsko oro uoste sulaikytu jaunuoliu, dalis internautų teigė pastebėję kankinimo žymes. Reaguodama į tai, advokatė Inesa Olenskaja patikino, kad pats
R.Pratasevičius neigia, jog buvo mušamas. Dar daugiau, jis akcentavo, jog į kitus, šiuo metu esančius tardymo izoliatoriuje, sulaikytuosius kreipiamasi pavardėmis, o į jį - vardu bei tėvavardžiu.

„Ant jo kaktos matoma nedidelė kraujosruva. Pasak Romano, jis pats dėl jos kaltas - ilgai stovėjo, pavargo ir per stipriai prisiglaudė prie sienos. Daugiau mėlynių ar mušimo žymių aš nepastebėjau", - teigė teisininkė.

Tarsi patvirtindamas jos žodžius, Baltarusijos televizijos kanalas ONT pateikė naujos R.Pratasevičiaus apklausos vaizdo įrašą.

„Esu įsitikinęs, kad mane pakišo. Nes aš to niekada nesakiau, bet vos tik ištariau šiuos žodžius, iš karto atsidūriau Minske", - sako buvęs NEXTA vyr. redaktorius. Trumpame vaizdo įraše nebuvo patikslinta, apie ką jis kalba, tačiau netrukus pasirodė informacija, kad visa apklausos medžiaga bus paviešinta greitai.

Ukrainietiškas pėdsakas

Kadangi R.Pratasevičiaus sulaikymas sukėlė didžiulį ažiotažą ir nemažai ginčų, Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, jog jis gali būti apklausiamas ir tardytojų iš Donbaso, praneša „RIA Novosti".

„Donbase dėl šių personalijų pradėtas kriminalinis tyrimas. Priminiau prezidentui Vladimirui Putinui, kad toks tyrimas pradėtas ir, jeigu jį vykdantiems tardytojams dėl jų kils klausimų, laukiame jų pas mus. Norės apklausti, prašau, nes žmones jie žudė ten, Donbase", - akcentavo prezidentas.

Pakomentavo A.Lukašenka ir R.Pratasevičius pareiškimą apie jam gresiančią mirties bausmę. „Pas mus už tokį nusikaltimą numatyta ne mirties bausmė, o 15-a metų kalėjimo. Jis žinojo, ką kalba. Jis suprato, kad pretenzijos jam gali būti pareikštos ten, Ukrainos pietryčiuose, o tai jau visai kitokia situacija", - patikslino Baltarusijos vadovas.

Kriminalinį tyrimą R.Pratasevičiaus atžvilgiu pasaulio nepripažintos Luhansko liaudies respublikos (LLR) Generalinė prokuratūra pradėjo gegužės 27-ąją. Tardytojų teigimu, 2014 m. vasarą jis savanoriu įstojo į ukrainiečių batalioną „Azov", kuris LLR priskirtas teroristinėms organizacijoms, ir iki 2015 m. žiemos dalyvavo kariniuose veiksmuose, eidamas antrojo puolamojo būrio ryšių vado pavaduotojo pareigas.

Pasak LLR Generalinės prokuratūros atstovų, R.Pratasevičius dalyvavo apšaudant nepripažintos valstybės gyvenamuosius punktus iš sunkiosios ginkluotės - patrankų, haubicų, minosvaidžių ir zenitinės artilerijos. Šie apšaudymai ne tik sugriovė gyvenviečių infrastruktūrą, bet ir pareikalavo žmonių aukų.

Priminsime, kad R.Pratasevičius buvo sulaikytas gegužės 23-iąją, Minske nusileidus (ar nutupdžius) iš Atėnų į Vilnių skridusį „Ryanair" lėktuvą.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net