Libijos kariams padeda koviniai magainuotraukos (6)

2019 liepos mėn. 20 d. 17:46:56 Perskaitė 1039

Buvo laikai, kai žmones už raganavimą degino ant laužų. Vėliau atėjo metas, kai raganomis ir burtais buvo nustota tikėti. Tiksliau, nustota tik kai kuriuose regionuose, nes pasaulyje dar apstu šalių, kur magai ir burtininkai yra kasdienybė. Prieš porą dienų buvęs Libijos nacionalinės armijos atstovas apkaltino jos vadą feldmaršalą Halifą Haftarą (Khalifa Haftar) pasinaudojus Nigerio ir Čado magų paslaugomis. Tokią informaciją išplatino „RT Arabic“.

 

Buvęs karininkas Mochamedas al Hidžazis (Mohamed Al Hijazi) teigia, kad H.Haftaras naudojasi magų paslaugomis taip siekdamas pajungti savo valdžiai aplinkinius žmones. Eks kariškio teigimu, jam esant netoli vado, jis buvo pasirengęs patikėti viskuo, ką šis sako. Taip pat jis teigė, kad būtent tam specialiai paskirtas magas pasirodžius feldmaršalui vertė žmones šaukti ir ploti.

Pastaruoju metu didesnio pasaulio dėmesio H.Haftaras sulaukė balandžio mėnesį, kai įsakė pulti šalies sostinę. Savo veiksmus kariuomenės vadas tuomet įvardino „Tripolio išlaisvinimo operacija“. Gegužės mėnesį viešėdamas Paryžiuje, nepaisant Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) prašymų, jis atsisakė nutraukti ugnį.

Priminsime, kad pilietinis karas Libijoje prasidėjo 2011-aisiais metais, kai Vakarų valstybių pastangomis į šalį buvo „atnešta demokratija“ ir nuverstas, o vėliau ir nužudytas nuo 1969 m. šaliai vadovavęs Muamaras Kadafis (Muammar al-Gaddafi). Po jo žūties šalis, faktiškai, skilo perpus - rytuose, Torbuko mieste, posėdžiauja parlamentas, vakaruose, sostinėje Tripolyje - nacionalinio sutarimo vyriausybė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net