Libija: Kh.Haftaro pajėgos skelbia perėmusios svarbaus Sirto miesto kontrolęnuotraukos (1)

2020 sausio mėn. 06 d. 19:54:07 Perskaitė 1255

Pajėgos, ištikimos Libijos generolui Khalifai Haftarui, paskelbė perėmusios pajūrio miesto Sirto kontrolę iš kovotojų, ištikimų Jungtinių Tautų (JT) pripažįstamai nacionalinio susitarimo vyriausybei, praneša agentūra „Reuters“.

 

„Sirtas visiškai išlaisvintas nuo teroristinių grupuočių“, – po kelias valandas trukusios operacijos sakė Kh. Haftaro pajėgų atstovas Ahmadas al-Mesmaris.

Libijoje, nugrimzdusioje į chaosą 2011 metais, kai buvo nužudytas diktatorius Moameras Kadhafis, veikia dvi konkuruojančios vyriausybės. Sostinėje Tripolyje yra įsikūrusi JT pripažįstama nacionalinio susitarimo vyriausybė, o Libijos rytuose veikia priešiška vyriausybė, kurią remia Kh. Haftaras ir jo vadovaujama Libijos nacionalinė armija.

2016 metais po aštuonis mėnesius trukusių kovų JT pripažįstama nacionalinio susitarimo vyriausybė perėmė visišką Sirto miesto kontrolę iš „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės.

Sirtas, esantis už 450 km į rytus nuo Tripolio, yra strategiškai svarbus miestas, nes jis jungia Libijos rytus ir vakarus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net