Libano armija užtvėrė gatves, vedančias prie prezidento rūmųnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 13 d. 21:02:28 Perskaitė 944

Libano armijos patruliai trečiadienį užblokavo visas gatves, vedančias prie prezidento rūmų Baabdos rajone, kuris yra sostinės pakraštyje netoli greitkelio Beirutas – Damaskas. Pasak mačiusiųjų, valstybės vadovo rezidencijos prieigose pastatytos spygliuotosios vielos užtvaros.

 

Šių priemonių buvo imtasi po to, kai protesto akcijų dalyviai trečiadienį antroje dienos pusėje paskelbė ketiną surengti masinę manifestaciją prie Baabdos rūmų ir pareikšti nepasitikėjimą šalies prezidentu Micheliu Aounu.

Naują demonstracijų bangą Beirute ir visame Libane sukėlė neigiama aktyvistų reakcija į prezidento interviu, kurį antradienį transliavo šalies televizijos kanalai. Valstybės vadovas paragino akcijų dalyvius grįžti į namus, įspėdamas, jog jei masinės demonstracijos ir eitynės tęsis, tai šalį ištiks ekonominė katastrofa. „Libanas žus, jeigu gatvių protestai nesiliaus, - sakė prezidentas. – Akcijos aikštėse bet kada gali virsti tarpusavio kovomis“.

M. Aounas jau tris kartus siūlė demonstrantams pradėti dialogą ir sakė esąs pasirengęs pats susitikti su protestuotojų atstovais, bet, pasak prezidento, atsakymo į savo iniciatyvas nesulaukė.

Trečiadienį krikščionių gyvenamame Džel ed Dibo rajone nuaidėjo šūviai, kai prezidento šalininkai iš Laisvojo patriotinio judėjimo pradėjo aiškintis santykius su savo oponentais, užtvėrusiais važiuojamąją dalį. Laimė, per incidentą aukų pavyko išvengti, bet susirėmimai nesiliovė. Naktį Beiruto pietuose Haldės rajone buvo nušautas Pažangiosios socialistų partijos aktyvistas, o dar trys žmonės buvo sužeisti. Šūvius paleidusį karininką sulaikė pareigūnai.

Masinės protesto akcijos Libane prasidėjo spalio 17 d. Dėl jų spalio 29 d. atsistatydino koalicinės vyriausybės vadovas Saadas Hariris. Demonstrantai per mitingus reikalauja paleisti parlamentą ir surengti pirmalaikius rinkimus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net