respublika.lt

Lenkija davė atkirtį Rusijos melui - straipsnio komentarai:

 • Man gėda klausytis 2020 sausio mėn. 25 d. 15:20:29

  lenkų oficialių asmenų kliedesių. Jie net sugebėjo neatvažiuoti į Izraelį, kad nereikėtų klausytis nepatogios istorinės tiesos? Jie tik prisimena Molotovo-Ribentropo paktą, o savo daug anskčiau pasirašytų sutarčių su Hitleriu ir Čekoslovakijos dalybų "neprisimena"? Būtent išvaduojant Lenkiją žuvo daugiausiai TSRS karių, o šie persivertėliai net nemoka būti dėkingi.

 • wow 2020 sausio mėn. 25 d. 15:20:19

  Yra anekdotas. Europa turi atrakcija, viena karta per 100m susivienyti ir gauti i kaili nuo rusijos

 • Klausimas 2020 sausio mėn. 25 d. 15:11:00

  O kas duos atkirtį Lenkijos melui

 • Brrr 2020 sausio mėn. 25 d. 15:06:47

  Lenkija turi kojas bučiuoti tiems žuvusiems kariams...o ne pliurpti nesąmonių...

 • Vadovėliuose nerašoma: 2020 sausio mėn. 25 d. 15:03:17

  Hitleris Pilsudskį laikė savo draugu. Iki karo jie kartu rezgė planą, kaip visus Lenkijos žydus ištremti į Afrikos kolonijas, už ką lenkų pasiuntinys Vokietijoje žadėjo Varšuvoje pastatyti pamiklą Hitleriui. Taip pat kartu planavo atplėšti UkrainosSSR nuo TSRS. Kada 1935 metais Pilsudskis pasimirė, hitlerininkų delegacija, vadovaujama Geringo, dalyvavo laidojimo ceremonijoje. Net Trečiajame reiche buvo pastatytas butaforinis karstas, kad norintieji vokiečiai galėtų pagerbti Pilsudskio atminimą.

 • Hans 2020 sausio mėn. 25 d. 14:49:01

  Rusai.dar.nepastate.paminklu.katynej.kur.iszude.lenku.inteligentija.ir.karininkus..ir.lenku.vadovybei.su.lektuvo.tipo.avarija..brudai!

 • Pala, pala 2020 sausio mėn. 25 d. 14:30:10

  Tarkime, kad lenkas teisus. Jis žino tiesą, jog sovietų sąjunga bendrininkavo, o ne kovojo su Vokietija. Ir nieko nesiima? Juk tuo atveju tai ne karas, o Europos tautų genocidas, prisidengiant karų. Kokia vienijanti Vokietija ir Rusija tautinė grandis tai organizavo?

 • Ir čia jau nusėdo 2020 sausio mėn. 25 d. 14:24:27

  Dvokiantys rusų nacistų troliai

 • Kurgi ne 2020 sausio mėn. 25 d. 14:16:00

  “Hitlerio generolai STAŽAVOSI Rusijoje”-Čia kas, nuodėmė? Reikėtų pagaliau suvokti,jog Hitleris iki savo karinių espansijų ir dujų kamerų, buvo europinės šalies vadovas ir daugmaž toks kaip visi,su kuriuo buvo ir turėjo būt palaikomi tarptautiniai santykiai. Gal,jei būt žinoję, kurlink pakryps Hitlerio ambicijos, kitų šalių vadovai pasitiestų šiaudų apsaugai. Bet kas galėjo pamanyti? Ko gero,tik ne lenkai. Siurpraizas jiems šitokis patapo,kad Hitleris baigė kaip baigė ir dabar reikia visais būdais atsižegnoti nuo buvusių partnerių. O kam? Anglosaksams net labai tiko toks antikomunistinis ideologas,kurį perspektyvoje galima užsiundyti ant rusų. Kol nepradėjo bombinti Londono ir skelbti karų tiems patiems amerikonams. Kodėl negalėjo,jei net ir stažavosi tie generolai, stažuotis,nors gerą pusę iš tų pasakų apie Staliną reikėtų išmesti lauk. Hitleris buvo legitimus to meto savo šalies vadovas su sava ideologija,gal ne visiems priimtina, bet tai nebuvo raupsai. Kol netapo jais.

 • tam -misteris X-- y Gulaga buvo kisami tie kurie 2020 sausio mėn. 25 d. 13:49:38

  Ausvice zmones zude ir gyvus degino... niekas nepamirstas ,niekas neuzmirsta...

 • Stasys 2020 sausio mėn. 25 d. 13:47:48

  kur buvo Europa ir Jankiai kai stalinas su hitleriu dalinosi rytų Europą ,sėdėjo ir tylėjo.Dabar visi drąsūs,mat ruskiai vokytkas patvarkė. klausiu ar 1941m. ruskis priartėjo prie Berlyno degindamas miestus ir kaimus,žudydamas ir prievartaudamas milijonus nekaltų žmoniu,ne tai padarė vokiečiai artėdami prie Maskvos, tai gal rusai vydami lauk tuos gyvulius turėjo jų dar atsiprašinėt,jei koks kareivuks ir patvarkė vieną kitą vokytką.

 • Kelmas 2020 sausio mėn. 25 d. 13:35:34

  Nors iki tol,kol nebuvo užpulta Rusija,Hitlerio generolai STAŽAVOSI Rusijoje,bet...kalta Lenkija. Nesigirdi teroristinės partijos pirmininko G.Landsbergio komentaro. Landsbergio šeimyna ir Stalino kariauną ir Hitlerio pulkus sutiko su...gėlėmis.Gal todėl ir tyla.

 • Novičiok korošo 2020 sausio mėn. 25 d. 13:26:54

  Jau pradedame susikalbėti , dėkoju kas man pritaria ir prieštarauja dėl Lenino ir Stalino padarytų gerų ir blogų padarytų veiksmų. Vilniuje yra lenkų gimnazijos , dėl ko ? Palieku pagalvoti kitiems.

 • Misteris X 2020 sausio mėn. 25 d. 13:12:47

  AUSŠVICĄ išvadavo ,o GULAGAI taip ir liko NEIŠVADUOTI.

 • Baba 2020 sausio mėn. 25 d. 12:54:08

  Vis.galvoju...ar.yra.kur.kenigsberge.paminklas.mongolu.isprievartautiems.ir.iszudytiems.vokieciu.kudikiams?o.ruskis.makaluojas.po.ausvica.ir.varo.propaganda

 • > Noviciok koroso 2020 sausio mėn. 25 d. 12:51:37

  kaip tu tas smegenis persodinsi ir ka tai duos, kai jau kraujas uzterstas ir sumaisytas su visais "susiedais" nuo Jogailos laiku neaisku koks teka. o del LT istorijos jei lietuviukai bent kiek sazines turetu ir blaivo proto tikrai Leninui ir Stalinui jei ne paminkla tai bent geru zodziu paminetu, kad buvo tokie tironai, bet mums jie padovanojo vienas valstybe, o kitas sugrazino zemes, kurios buvo negristamai pra..s...k..tos ir parasai sudeti. gi jei ne Leninas ir revoliucija o tik jis sudare salygas nuversti cara, dabar kaip tokio Basanaviciaus ir zinot nieks nezinotu o is to ir visos kitos isplaukiancios pasekmes.

 • senis 2020 sausio mėn. 25 d. 12:32:18

  antrasis pasaulinis karas prasidejo Lenkijai uzpuolus vokiecu radijo stoti. Pries tai Lenkija su Vokietija pasdalino Cekoslovakija, turejusia tuo metu geriausia ginklu pramone. Be situ dalybu karas gal nebutu ir prasidejes. Po karo, Lenkija atsiplese didziuli pramoninis Vokietijos gabala. Cercilis, uz tai, Lenkija pavadino rytu Europos Hiena. Silpnesni privalo Hienos saugotis.

 • Novičiok korošo 2020 sausio mėn. 25 d. 12:29:04

  Nekišk Kerenskio ir demokratijos , Lietuvai naudingiau , kai įvyko carinės rusijos perversmas. Posakis: katei džiausmas , pelei skausmas.

 • to Novičiok korošo 2020 sausio mėn. 25 d. 12:20:46

  sh...dvabali beretavas, žydobolševikai 1917 rudenį nuvertė ne carą o demokratinę Kerenskio vyriausybę. Caras tas raudonas utėles būt sutraiškęs.

 • Novičiok korošo 2020 sausio mėn. 25 d. 12:08:23

  Klaisimas lieka atviras ką daryti? Gal persodinti galvos smegenis Lietuviams iš civilizuotų kraštų mirusių žmonių. Džiaukitės , kad Žydai 1917 metais pervertė carinę Rusiją , Lietuva ir kitai šalys gavo valstybingumą. Ateityje V.Leninui statysime paminklą garbingoje vietoje. Statys kitos kartos gyventojų J.Stalinui dėl išvadavimo iš Vilniaus iš grobikų Lenkų.

 • juokas 2020 sausio mėn. 25 d. 12:05:02

  ha ha...po kokiu 5 metu jau rasys kad tsrs uzpuole vokietija ir europa...klounai...

 • Kurgi ne 2020 sausio mėn. 25 d. 12:00:32

  “didžiuliai pajėgų papildymai atvyko iš Kazachijos. Kas būtų buvę ,jei būtų praradę naftą po mūšio prie Volgos ?”- žmogeli,gal nustok svaigti? Kokią dar naftą būt praradusi Kazachija,kada ir Kazachija, ir jos kariuomenė ir net jos nafta buvo bendra visiems ta pati TSRS? Iš kur jūs tokie žYnovai ir imatės?

 • >> pensininkui ir diedui 2020 sausio mėn. 25 d. 11:57:52

  ubage dvasios vis ta lendliza kisi nors per ta pati lendliza uz rusu auksa ir tu paciu naciu finansavima ir remima s...dziai jankiai patys is s...k.na.skyles tik islindo, nes po 1929-1933 depresijos jankiam jei ne karas butu amen, nes niekas kazkaip neviesina kad pas jankius per ta laika nuo bado ir "linsmo gyvenimo" gala sau pasidare apie 7 mln. jankiu , tik jankiai s...bi..nes suglaude to nenori skelbti, kad del karo jie pasidare galingiausia valstybe nes dirbo ir tiems ir tiems, nors vistiek tikejosi kad naciai rusa uzlaus todel ir 2 fronta tik 1944 birzeli atidare nes su britais pri..s...ko kelnes kad rusas visa europa sumindys iki Lamanso. o dar ziniai durnai puodynei tuo metu buvo zmogaus faktorius lemiamas ir ta patvirtino ir tie patys jankiai ir britai kad nesitikejo kad rusas vokieti nulaus, bet isejo kad geri dedes neatspejo ir 1946 po Fultono prasidejo "saltasis karas" kad ne tie laimejo kaip kad dabar "ne tuos isrinko". turiu gera epiteta tokiems "diedams" - jankiu spalinukes

 • Kurgi ne 2020 sausio mėn. 25 d. 11:51:15

  Lendlizas į TSRS - kas dėl to lendlizo, reikia nepamiršti,jog niekas už ačiū perdaug nieko ir nedalino. Stalinas turėjo dideles aukso atsargas ir buvo mokama valiuta. Dalis jo buvo kaip Vakarų koalicijos įnašas, dalis liko Rusijai skoloje,kuri buvo po karo dengiama, o daug vėliau likutis buvo Vakarų nurašytas.Dabar labai mėgstama reikšminti to lendlizo kaip dovanos reikšmę,be kurios rusų armija būt pražuvusi. Dar neaišku,kas ir kam buvo parankiau - ar atsipirkti tuo lendlizu ar kišti patiems galvas į karo veiksmus su visomis pasekmėmis.

 • Gads 2020 sausio mėn. 25 d. 11:44:07

  visi okupantai buvo blogis,bet kokiu atveju

 • Kurgi ne 2020 sausio mėn. 25 d. 11:41:34

  “..turime vengti istorinių mitų, panašių į tuos, kurie platinami šiandien” – taigi, tai gal ir nekurkite tų mitų,ką? Mitų,kad Europoje visi buvo balti ir pūkuoti, o lenkai tai apskritai skersai ir išilgai aukos. Gal derėtų pasidalinti tą atsakomybės naštą dėl Antrojo pasaulinio karo bei pokario realijų bent jau bendrai su Rusija,o ne stengtis surasti atpirkimo ožį, nes akivaizdu,jog visi atliko savo vaidmenį.Ir vietomis visai negražų ,kada kai kurių europinių šalių marmūzės buvo draugiškai Hitleriui nukreiptos drang nach Osten kryptimi, o Hitleris įvardinamas net “Metų žmogumi”. Mat,tuomet ragų dar jo nesimatė – per maži buvo.Ir atsitokėjo tik tada, kada patiems ėmė svilti užpakaliai. Dabar gi,dėl pergalės kare su naciais – laurai Vakarams,o kaltė – Hitleriui su Stalinu. Na,tai juk reikia ir sąžinės turėti.Ne?

 • zm 2020 sausio mėn. 25 d. 11:32:35

  Tiesa yra ta, kad Lenkija noriai bendradarbiavo su Vokietija ir atsirėžė gabalą Čekoslovakijos? Tai melas? Kad fašizmas Europoje įsigalėjo be CCCP, o revanšistinę Vokietiją ištekliais aprūpino dar prieš paktą ne CCP - teisybė juk. Gal jūs patys meluojat, "istorikai"?

 • apsi...ko lenkai iki paciu ausu 2020 sausio mėn. 25 d. 11:30:55

  rusai vaduodami lenkija padejo galvas 600 tukst kariu.... siandien lenkiukstis kaukia ,kad nelaiku juos isvadavo....visi isvaduoti is konclageriu zydai vienu balsu sako ...ne vokietis zude zydus , o lenkai - dar vokieciuj net neyzengus y lenkija, lygiai taip pat kaip lietuvoj...

 • senai yra zinoma ir nieko nestebina, kad lenkas tai ne tautybe, lenkas tai profesija... 2020 sausio mėn. 25 d. 11:24:27

  ir tai tik eilini karta irodo dabartine liaxu valdziuke. na galima suprasti rinkimai arteja ir reikia vidaus elektoratui "didvyriais" pasirodyti na bet kaip zinoma archyvai reikalas rimtas o konjukturines sapaliones liaxu valdziai visada buvo budingos o todel kad ju niekas kaip rimtos salies neskaite o jie save mate imperija tik va problemele tam reikalui dokumentai rodo ir jie atsidure pas Stalina kad Piluckis 1934 sukirto rankom su Adolfu kad kartu trauks i rytus todel apie kazkokius liaxu valdzios svaigimus po to kai jie 1938 su naciais pasidalino cekus o veliau neleido rusu cekams padeti tapo viskas aisku su kuo liaxai reikalus stumdo.o kad 1944 rusas nepadejo lenku sukilimui pries nacius tai galima dabar spelioti gi Stalinas strategas buvo ne durnas ta visi pripazysta o lenkas visada norejo buti gudresnis uz kitus tai todel dedule Dzo ir primine uz 1920 ko verti tokie kariunai kurie bando viena s...bine dvi kedes uzsesti. liaxai matosi mazai mokinti tai rusas dar karta pamokins.

 • diedas 2020 sausio mėn. 25 d. 11:22:23

  Lendlizas į TSRS JAV prezidento Ruzvelto 1941 m. kovo 11 d. pasirašytos programos rėmuose TSRS lendlizu buvo parduota, perduota ir išnuomota: Lėktuvų – 14 795 vnt. Tankų – 7 056 vnt. Džipų – 51 503 vnt. Sunkvežimių – 375 883 vnt. Motociklų – 35 170 vnt. Traktorių – 8 071 vnt. Šautuvų – 8 218 vnt. Kulkosvaidžių – 131 633 vnt. Sprogmenų – 345 735 tonų Statybų įrangos – 10 910 000 USD vertės Vagonų – 11 155 vnt. Lokomotyvų – 1 981 vnt. Krovininių laivų – 90 vnt. Priešpovandeninių laivų – 105 vnt. Torpedinių katerių – 197 vnt. Laivų motorų – 7 784 vnt. Maisto – 4 478 000 tonų Mechanizmų ir mechaninės įrangos – 1 078 965 000 USD vertės Spalvotų metalų – 802 000 tonų Naftos produktų – 2 670 000 tonų Chemikalų – 842 000 tonų Medvilnės – 106 893 000 tonų Odos – 49 860 tonų Padangų – 3 786 000 vnt. Aulinių batų – 15 417 001 porų

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar jums neramu dėl savo darbo vietos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūksta?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1  0 C

 0 +2 C

 

+2 +4 C

 +10 +11 C

+13 +15 C

 

+16 +17 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-5 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0785 PLN - 4.5765
RUB - 82.8075 CHF - 1.0547
GBP - 0.8785 NOK - 11.2628

Nuorodos