„Kyodo“: Šiaurės Korėjos lyderis pareiškė, kad gali susitikti su Japonijos premjerunuotraukos

2018 birželio mėn. 14 d. 10:30:11 Perskaitė 399

Šiaurės Korėjos lyderis birželio 12 d. Singapūre įvykusiame susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trampu pareiškė, kad būtų galima surengti dvišalį susitikimą su Japonijos premjeru Šinzu Abe. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Kyodo“, remdamasi šaltiniais Japonijos vyriausybėje.

 

Jos duomenimis, Kim Čen Unas sakė, kad „galimybė susitikti su ministru pirmininku Š. Abė yra ir kad jis tam pasirengęs“.

Anksčiau Japonijos vyriausybės vadovas pareiškė, jog yra pasiruošęs vesti tiesiogines derybas su Kim Čen Unu, kad būtų išspręsta Šiaurės Korėjos žvalgybos pagrobtų Japonijos piliečių problema.

Kaip rašo ketvirtadienį laikraštis „Yomiuri“, Tokijas šiuo metu svarsto įvairias galimybes surengti Š.Abės ir Kim Čen Uno susitikimą. Aptariamas Japonijos premjero vizito į Pchenjaną šių metų rugpjūtį variantas.

Šiaurės Korėjos žvalgybos tarnybų pagrobtų japonų tema yra viena skausmingiausių santykiuose tarp dviejų šalių, kurios nepalaiko oficialių diplomatinių ryšių. 2002 metais Pchenjanas pirmą kartą pripažino tik 13 Japonijos piliečių pagrobimo faktą ir leido penkiems iš jų grįžti į tėvynę. Kiti buvo paskelbti mirusiais, o jų artimiesiems buvo nusiųsti palaikai, kurių autentiškumo nepavyko patvirtinti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net