respublika.lt

Kur prapuolė aukščiausioji Briuselio valdžia?nuotraukos (78)

2020 kovo mėn. 29 d. 07:00:00
Ričardas ČEKUTIS

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai“ komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

×
nuotr. 13 nuotr.
Yra pagrindo manyti, jog italai klastoja tikruosius mirtingumo nuo koronaviruso duomenis, visus mirusiuosius „nurašydami“ virusui. EPA-Eltos nuotr.


- Europa ir Amerika „merkia“ į naująją krizę virtualius trilijonus eurų bei dolerių. Europiečiai visą šią operaciją jau vadina naujuoju „Maršalo planu“. Kaip tai atsilieps tikrovėje verslams ir paprastiems žmonėms? Kokio efekto reikia tikėtis?

- Pinigų vis daugėja, prekių - mažėja, vadinasi, tai yra akivaizdus žmonių turimų santaupų nuvertėjimas arba specialus nuvertinimas. Tie, kas turi efektyviai veikiančius verslus, padedančius išlikti, žinoma, sėdės aukštybėse, o visi kiti, ypač smulkusis ir vidutinis verslas, šią situaciją ir susprogdins, nepaisant viešai įvardijamo tikslo visus šiuos verslininkus gelbėti. Atkreipčiau dėmesį į dar vieną situaciją: oficialiai visas šis „gelbėjimas“ yra skirtas kovai su koronavirusu ir šios krizės sukuriamų pasekmių neutralizavimui. Tačiau kuo toliau, tuo aiškiau matyti, jog ši krizė visiškai nesiekia tokių apimčių, apie kurias šnekama visuose pasaulio karantinuose. Štai šiomis dienomis pasirodė Izraelio mokslininkų, kurie užsiima epidemijų modeliavimu, tyrimas, kuriame visiškai sąmoningai yra neįskaičiuojami duomenys iš Italijos. Sąmoningai, nes Izraelio specialistai yra įsitikinę, jog italai iškraipo duomenis, pateikdami bendrą mirtingumą kaip mirtingumą nuo viruso, o tai jie daro dėl grynai finansinių interesų. Man apskritai nesuvokiama, kaip 8-oji pasaulio ekonomika nesusitvarko su 6-7 šimtais mirusiųjų, jeigu I ar II pasaulinio karo metais kiekviename mūšyje žūdavo kur kas daugiau... O ir tie demonstratyviai eksponuojami „baisūs“ vaizdai iš Italijos ligoninių labai jau primena parodomąjį reikalo aspektą... Taigi Izraelio mokslininkai skaičiuoja, kad net jeigu susirgs 50 proc. jų šalies populiacijos, tai bendras mirtingumas bus tarp 0,3-0,45 proc. Kitaip šnekant, ne ką didesnis, negu dėl mums gerai žinomų ir įprastinių infekcijų.

- Norite pasakyti, kad visas šis viruso reikalas dirbtinai yra išpūstas?


- Jeigu izraeliečiai teisūs, tuomet šis ekonomikos naikinimo planas, kurį dabar stebime, o taip pat ir kita be galo keista visų krizės „valdytojų“ veikla, leidžia manyti, kad greta viruso, kuris tikrai yra, tačiau nėra toks baisus kaip mėginama parodyti, visi dar mėgina pasitvarkyti ir savo reikalus. Atkreipčiau skaitytojų dėmesį, kad visų krizės „valdytojų“ pranešimai labiau primena panikos kurstymą dėl teroristų organizuoto biologinio ginklo panaudojimo, negu bandymus nuimti žmones slegiančias įtampas. Bet pažvelkime į dar kelis dalykus. Dar 2013 metais Vokietijos epidemiologai pranašavo tokio masto epidemiją, gana tiksliai nurodydami tiek simptomus, tiek apimtis. Tačiau visi tie, kurie turėjo būti atsakingi už krizės valdymą nežengė nė vieno žingsnio... Ir netgi dabar, krizės akivaizdoje, matome kaip, pavyzdžiui, atrodo valstybių sienų apsauga, kai veikimas tik inscenizuojamas, o tikrovėje nedaroma nieko. Arba pažvelgime į tą „priverstinio karantino“ grįžtančiųjų iš užsienio cirką: visi jie vos po kelių dienų paleidžiami laisvai šlaistytis, kuo faktiškai sunaikinama bet kokia pastarųjų dviejų savaičių visuotinio karantino prasmė. Klausimas tuomet tik toks: ar mes visi susiduriame su košmariška nekompetencija asmenų, turinčių valstybinius įgaliojimas dorotis su šita situacija, ar jie kuo puikiausiai yra informuoti, kad pavojus nėra toks didelis, todėl užsiima audringos veiklos imitacija?

- Na, pastaruoju metu viešojoje erdvėje sklando gausybė įvairių sąmokslo teorijų. Pavyzdžiui, viena iš jų sako, kad visa ši krizė buvo reikalinga tam, kad būtų galima nubraukti senas prasiskolinusių didžiųjų valstybių skolas ir pradėti viską nuo balto lapo, įkaitant ir milžiniškus kiekius tuščiai spausdinamų pinigų...


- Virusas, kaip minėjau, egzistuoja, o tam tikroms amžiaus grupėms jis yra tikrai pavojingas. Tačiau atsisakymas efektyvios strategijos, kuomet izoliuojamos ir ginamos kaip tik tos žmonių kategorijos, kurios labiausiai gali nukentėti nuo šio viruso, verčia manyti, jog ne viskas čia taip skaidru... Dabar tik vienintelė Švedija laikosi mano minėtos strategijos. Todėl įtariu, kad greta viruso suvaldymo sprendžiami ir visai kiti uždaviniai. Pažvelkime, kas įvyko Didžiojoje Britanijoje. Britai buvo priėmę racionalų sprendimą, jog jie karantinuos tik tuos asmenis, kuriems šis virusas yra išskirtinai pavojingas ir nesukurs karantino visiems kitiems, kurie gali gana lengvai persirgti. Tačiau netrukus prasidėjo milžiniškas spaudimas iš ES, buvo kurstomas visuomenės nepasitikėjimas valdžia bei kitokia isterija ir premjeras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) buvo priverstas atsisakyti savo kovos su koronavirusu plano, karantinuojant visą visuomenę. Krizė, kurią sukūrė šis virusas, yra ne tik sveikatos apsaugos krizė - tai ir psichologinė, ir politinė, ir ekonominė, ir finansinė krizė. Karantinavimas asmenų, kuriems susirgimas gali būti ne toks ir pavojingas, jokiu būdu nesprendžia visos krizės visumos. Atvirkščiai - taip krizė tik gilinama ir sukuriami padariniai, kurie atsilieps labai ilgai. Kita vertus, ši krizės valdymo technologija, kuomet viešojoje erdvėje nuolat pateikiami siaubingi vaizdai iš ligonių Italijoje, nuolat sukasi skaitikliai, rodantys, kiek asmenų užsikrėtė, kiek - numirė, sukuria milžinišką įtampą ir isteriją visuomenėje, kuri negali būti paaiškinama jokiu sveiku protu. Vien tik JAV per metus miršta nuo gripo apie 65-70 tūkst. žmonių (o jie veda tikslią statistiką). Taigi, net jeigu paimtume mirusius nuo koronaviruso visame pasaulyje, šiame kontekste tai neatrodo taip baisiai, kaip mėginama parodyti...

- Vis dėlto dar pakalbėkime apie pinigus: daugelis ekonomistų dabar pasakoja, kad valstybėms reikia kuo daugiau iš visur skolintis. Bet nepasako - iš kur konkrečiai? Kur apskritai dingo kokia nors Europos valdžia, kuri koordinuotų valstybių veiksmus per krizę?


- Taigi, Europos Sąjunga bei NATO buvo sukurti tam, kad krizės metu koordinuotų bendrą Aljanso arba Bendrijos šalių gynybą bei veiklą. Kokią koordinaciją matome dabar? Būtent - kur dingo valdžia? Visiškas nulis, jeigu „neskaitytume šauksmo tyruose“: mes spausdiname pinigus, o jūs tik skolinkitės trilijonus... Nieko daugiau iš Briuselio negirdėti. Kalbant apie NATO, akivaizdu, kad tai, ką turime dabar, galima prilyginti bakteriologinio ginklo atakai prieš visą eilę Aljanso narių. Parodykite man instrukcijas iš NATO bei kokį nors vadovavimą... Atsakingai teigiu, kad to, kas vyksta dabar, kitaip, nei nusišalinimu nuo vadovavimo, nepavadinsi. O toks nusišalinimas yra laikomas pačia didžiausia bet kurio karinio vadovo nuodėme, už kurią numatyta tik viena bausmė - sušaudymas. Dabar gi mes matome, kad visam „paradui“ vadovauti paliekamas koks nors vienas Veryga, kuris pozuoja prieš kameras, pasakodamas visuomenei niekus apie tai, kad mūsų sveikatos apsaugos sistema yra pasiruošusi... Atlikus elementarius matematinius skaičiavimus, remiantis tais statistiniais duomenimis, kurie yra viešai pateikiami, darosi aišku, kad apie jokį pasiruošimą kalbėti negalima. Taigi, kur mūsų sąjungininkų vadovavimas, jų pasirengimas veikti kartu? Kur mūsų sąjungininkų sandėliai, kuriuose būtų sukaupta visa reikalinga materialinė bazė, būtina tokiai krizei suvaldyti? Matome akivaizdžiai, kad nėra nei vadovavimo, nei rezervo, nei resursų...

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (78)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
6. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
7. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
8. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
9. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
10. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
11. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
12. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
13. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
14. O jeigu karas?
15. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
16. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
17. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
18. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
19. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
20. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
21. Ką atnešė Žiurkės metai
22. 2020-ieji - ne tik pandemijos metai
23. Algimantas RUSTEIKA: atėjo numirėlių metas
24. Koronaafera 3. Globali psichozė mistikos fone
25. „Swedbank“ siekia sužlugdyti sanatoriją?

Dienos klausimas

Ar jūsų savivaldybė pakankamai rūpinasi judėjimo zonų priežiūra - sniego valymu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar savaitgalį pasidžiaugėte gausiu iškritusiu sniegu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-20 -15 C

-13 -10 C

 

-18 -15 C

-11 -8 C

-8 -6 C

 

-4  0 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

1-6 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2123 PLN - 4.5375
RUB - 89.0364 CHF - 1.0770
GBP - 0.8900 NOK - 10.3135

Nuorodos