Krymas pakvietė į svečius JAV politikusnuotraukos (43)

2021 gegužės 11 18:00:11 Perskaitė 856

Nuolatinis Krymo Respublikos atstovas prie Rusijos Federacijos prezidento Georgijus Muradovas pakomentavo JAV valstybė departamento reikalavimą grąžinti pusiasalį Ukrainai, praneša „RIA Novosti".

 

Pasak jo, tokie pareiškimai skamba kaip įžeidimas ne tik „Taurijos šeimininkams", kurie patys pasirinko, kur ir su kuo jiems gyventi, bet ir visam už suverenitetą ir laisvę kovojusiam pasauliui.

G.Muradovas akcentavo, kad Krymas - tai ne kažkokia abstrakti teritorija, o joje gyvenantys ir, skirtingai nuo amerikiečių, 2,5 tūkst. senumo istoriją turintys žmonės.

„Kad ir kaip valstybės departamento nemokšos, pavertę kolonizuotą Ukrainą netradicinės orientacijos šalimi, besistengtų nulaužti nuo mūsų galingo medžio ukrainietišką šakelę, Krymo šaknų jie nepasieks. Jos, karta iš kartos, buvo ir yra rusiškos, todėl, esant reikalui, jas apgins Rusija", - komentavo nuolatinis atstovas.

G.Muradovas Vašingtono idėją pavadino „klejonėmis", atsakant į kurią galima pasiūlyti Jungtinėms Valstijoms grąžinti visas jų užgrobtas teritorijas, o jau tada imti auklėti kitas tautas. Taip pat jis pakvietė JAV diplomatus atvykti į Krymą ir vietoje pasimokyti šalies istorijos.

Kiek anksčiau Krymo Parlamento tautinės diplomatijos ir tarptautinių santykių komiteto vadovas Jurijus Gempelis, atsakydamas į JAV valstybės departamento socialiniame tinkle „Facebook" paviešintą reikalavimą grąžinti Krymą, paragino Vašingtoną grąžinti Rusijai Aliaską. Politiko nuomone, tokius JAV pareiškimus galima vertinti kaip kišimąsi į Rusijos vidaus reikalus ir kėsinimąsi į jos teritorinį vientisumą.

 





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net