Kremlius: V. Putinas ir J. Bidenas galėtų susitikti birželį (52)

2021 balandžio 25 16:07:00 Perskaitė 366

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausiasis patarėjas Jurijus Ušakovas sekmadienį pareiškė, kad Rusijos vadovas ir jo kolega JAV prezidentas Joe Bidenas gali susitikti birželio mėnesį, praneša „Reuters“.

 

J. Bidenas anksčiau šį mėnesį pasiūlė V. Putinui susitikti neutralioje šalyje, kai dėl konflikto Ukrainoje, naujų sankcijų Maskvai ir kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatos smarkiai išaugo įtampa tarp Rusijos ir Vakarų.

„Įvardijamas birželis, net yra konkrečios datos“, – teigė prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais J. Ušakovas, bet pridūrė, kad tvirtas sprendimas dėl susitikimo dar nėra priimtas.

„Sprendimą priimsime atsižvelgdami į daugybę veiksnių“, – teigė jis.

Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sekmadienį žiniasklaidai sakė, kad J. Bideno pasiūlymas surengti aukščiausio lygio susitikimą buvo sutiktas „pozityviai“ ir dabar yra svarstomas.

Rusijos ir JAV santykiai jau seniai įtempti, bet jie dar labiau pašlijo praėjusį mėnesį, kai J. Bidenas interviu metu pavadino V. Putiną žudiku. Šį mėnesį JAV, ne kita ko, įvedė naujas sankcijas Rusijai dėl kišimosi į 2020 m. JAV rinkimus, kibernetinės atakos ir kitų piktybinių jos veiksmų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net