Kosovas švenčia išsilaisvinimo sukaktįnuotraukos (3)

2019 birželio mėn. 12 d. 10:55:47 Perskaitė 358

Trečiadienį Kosovas mini 20 metų nuo to laiko, kai NATO įsikišo į Kosovo ginčą su Serbija. Intervencija sustabdė karą ir pramynė taką nepriklausomybei. Ši sukaktis bus švenčiama atidengiant naują paminklą. Taip pat į Kosovą atvažiavo ir buvęs JAV prezidentas Bilas Klintonas (Bill Clinton), dalyvausiantis NATO pajėgų dislokavimo 20-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.

 

1999 metų birželio 12 dieną NATO įžengė į Kosovą po tris mėnesius trukusios kovos su Serbijos pajėgomis. Šią dieną Belgradas prarado buvusios provincijos Kosovo kontrolę.

B. Klintonas Kosove yra mylimas dėl to, kad įsikišo į 13 000 gyvybių pasiglemžusį konfliktą.

Dvidešimtmečio minėjimo proga Kosovo vadovai kėlė tostus už išsilaisvinimą. Socialiniuose tinkluose su minėjimu susiję siužetai žymimi šventine #Kosovo20YearsFree paantrašte.

Antradienį B. Klintonui pasirodžius Prištinoje, Kosovo prezidentas Hašimas Tačis (Hashim Thaci) pagerbė jį, apdovanodamas ordinu. H. Tačis B. Klintonui aiškino, kad tai dėkingumo už atneštą laisvę ženklas. B. Klintonas šypsodamasis teigė, jog visada didžiuosis, kad prisidėjo prie Kosovo likimo.

Trečiadienį bus atidengtas ir naujas buvusios JAV valstybės sekretorės Madlena Olbrait (Madeleine Albright) biustas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net