Konfliktas subūrė antirusišką koalicijąnuotraukos (6)

2019 birželio mėn. 26 d. 11:35:03 Perskaitė 668

Tbilisyje per susidūrimus su policija buvo sužeista daugiau negu 200 protestuotojų. Neramumai prasidėjo dėl Rusijos delegacijos atstovų išsišokimo - Rusijos Dūmos deputatas Sergejus Gavrilovas savavališkai atsisėdo į Sakartvelo parlamento pirmininko kėdę. Protestuotojai netruko deputatą apkaltinti ne tik nepagarba šaliai, bet ir tuo, kad jis esą dalyvavo kovose Abchazijoje. Protestų metu tiek valdžia, tiek ir mitinguotojai ne kartą priminė ir tai, kad Rusija laiko okupavusi Sakartvelo teritorijas.

 

Reaguodamas į situaciją, Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda (Andrzej Duda), kalbėdamas telefonu su Sakartvelo lyderiu Salome Zurabišvili, pareiškė, kad jo šalis pasirengusi padėti gruzinams suvaldyti dabar vykstančius procesus. Tokią informaciją, remdamasi Sakartvelo prezidento administracija, paviešino „RIA Novosti“.

Akcentuojama, kad pokalbis įvyko Lenkijos vadovo iniciatyva, kuris esą pareiškė, kad „Lenkija - ištikimas Sakartvelo draugas“.

S.Zarubašvili patikino kolegą, kad padėtis šalyje normalizuojasi ir valdančioji partija yra pasirengusi atsižvelgti į protestuotojų nuomonę bei keisti rinkimų sistemą.

Padėkojęs lenkams už paramą, Sakartvelo vadovas išreiškė viltį, kad lenkų turistai pagaliau „atras“ ir jų šalį. Neliko nuošalyje ir buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. Jis paragino šalies gyventojus nebevykti į Krymą, o savo atostogas leisti Sakartvele, tokia forma padedant Tbilisiui kovoti su Rusijos agresija. Savo raginimus politikas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“.

P.Porošenkos teigimu, ukrainiečiai neturėtų nusisukti nuo savo „brolių gruzinų“ tuo metu, kai Maskva stengiasi sunaikinti šios šalies turizmą. Siekiant paskatinti ukrainiečius keliauti į Sakartvelą, P.Porošenka paragino vyriausybę, Transporto ministeriją ir šalies oro linijas taikyti nuolaidas skrydžiams į draugiškąją Kaukazo respubliką ir atgal.

Taip pat jis priminė, kad būtent Gruzija, dar iki JAV sprendimo pakeisti Ukrainos sostinės pavadinimą iš Kiev į Kyiv, pakeitė savo oro uostose Ukrainos miestų pavadinimus. Atsakydama į tai, šalies URM turėtų pradėti derybas dėl to, kad pakeistų dabar naudojamą pavadinimą „Gruzija“ į Sakartvelą.

„Palaikydami Sakartvelą palaikome Ukrainą!“ - reziumavo politikas.

Priminsime, kad ypač antirusiškos protestuotojų Tbilisyje nuotaikos sustiprėjo po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė šalies oro linijoms skraidinti keleivius į Sakartvelą ir įpareigojo vyriausybę kaip galima skubiau sugrąžinti laikinai šioje šalyje esančius Rusijos piliečius namo. Nors draudimas įsigalios tik liepos 8-ąją, daugelis rusų jau grąžino iš anksto įsigytus bilietus.

Rusijos Dūma taip pat pareiškė, kad tolesnis bendradarbiavimas su Sakartvelu turizmo srityje tapo neįmanomas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net