Ką gali padaryti Vyriausybė, jei valstybės ižde švilpauja vėjai? Įvesti naujus mokesčius ir nesvarbu ką apmokestinti - nesveiką maistą, teisę numirti ar prarasti nekaltybę.
JAV Senato atstovas Haris Reidas (Harry Reid) pasiūlė įvesti papildomą 5 proc. mokestį savo išvaizdą kosmetinėmis priemonėmis panorusiems pagerinti amerikiečiams. Pasak politiko, tokios operacijos kaip raukšlių lyginimas ar krūtų didinimas nėra gyvenimo ir mirties klausimas, tad grožio mėgėjai galėtų už teisę atrodyti gerai susimokėti ir valstybei. Politikas apskaičiavo, kad, priėmus jo pasiūlymą, JAV biudžetas galėtų gauti 5,8 mlrd. dolerių (apie 16,24 mlrd. litų).
Amerikoje politikai tik ginčijasi dėl naujojo mokesčio įvedimo, o Danijos Parlamentas jau priėmė įstatymą, kuriuo apmokestinti maisto produktuose esantys riebalai, taip pat šokoladas, kiti skanumynai ir gaivieji gėrimai. Danų politikai savo sprendimą argumentuoja susirūpinimu tautos sveikata. Esą gamintojai tokiu būdu bus verčiami gaminti sveikesnius produktus.
Savo ruožtu Rumunija svarsto galimybę nuo kovo 1 d. apmokestinti greitojo maisto užeigas. Jei parlamentarai pritars, sumuštinių, sūrainių ir kitų pusgaminių kainos šoktels aukštyn. Taivano sveikatos apsaugos ministerija dar gruodį pasiūlė, ar nereikėtų įvesti mokesčių tarp jaunimo populiariam greitajam maistui. Gurmanais vadinami prancūzai jau kelerius metus svarsto panašią iniciatyvą. Tačiau sveikuolių argumentus nusveria realistai, teigiantys, kad toks mokestis galėtų pakenkti vargingai gyvenantiems žmonėms, kurie daugiausiai ir valgo šį maistą.
Vokietijos, Ukrainos parlamentuose ir keliose JAV valstijose skambėjo raginimai apmokestinti visus interneto vartotojus.
Rumunė Alina Perča (Alina Percea) išgarsėjo tuo, kad surengė aukcioną siūlydama savo nekaltybę. Verslininkas iš Italijos už tai nepagailėjo 10 tūkst. eurų (apie 34,5 tūkst. litų). Mergina gautus pinigus norėjo skirti mokslams universitete. Tačiau vokiečių pareigūnai pareikalavo, kad rumunė, kurią jie palaikė prostitute, sumokėtų mokesčius, nes jos paslaugų “pirkimo ir pardavimo” dokumentas buvo pasirašytas Vokietijoje. Čia prostitucija, skirtingai nei vengimas mokėti mokesčius, nėra nusikaltimas.
Latvijos laidojimo namų asociacija primygtinai siūlė įvesti “mirusiųjų mokestį”. Buvo numatoma, kad mokėti jį privalėtų mirusiojo artimieji. Vienas kvadratinis metras kapinėse buvo įvertintas vienu latu (apie 4,86 lito), kurį tektų sumokėti kasmet. “Kapinės nėra mažytė Sovietų Sąjunga, kur iš mūsų viską ima, tačiau mainais nieko neduoda”, - gynė mokestį vienas iš siūlymo iniciatorių.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"