respublika.lt

Kada Džo Baidenas pradėjo dirbti rusams? (61)

2021 gegužės 30 09:23:04
Ričardas Čekutis

Svarbiausius praėjusios savaitės pasaulio politikos įvykius ir reikšmingiausias tendencijas specialiai „Respublikai" komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas ir saugumo politikos ekspertas Audrius Butkevičius.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ir iš ankstesnių nuotraukų matyti, kad Džo Baidenas neblogai sutaria su Vladimiru Putinu. EPA-Eltos nuotr.

 

 

- JAV respublikonai pasipiktino prezidento Džo Baideno (Joe Biden) nenoru taikyti sankcijas „Nord Stream 2" kompanijoms. Iš tikrųjų JAV prezidento poziciją sunku racionaliai paaiškinti - viena vertus, jis sako, jog projektas kenkia JAV ir Europos interesams, tačiau jau kitu sakiniu aiškina, kad sankcijos neduos jokių rezultatų. Kaip paaiškinti tokį prezidento blaškymąsi?

- Jeigu aš patarinėčiau respublikonams, tai būtinai patarčiau pasipiktinti daug kuo... Pavyzdžiui, Dž.Baidenas grįžta prie ydingos politikos investuoti į palestiniečių teritorijas ir jų valstybės kūrimo reikalus. Faktiškai tai reiškia, kad jis sėkmingai inicijavo palestiniečių raketų atakas į Izraelio teritoriją. Ir tokių pretekstų pasipiktinti yra daugiau, negu reikia. Pavyzdžiui, tikriausiai nieko nenustebintų ir Dž.Baideno flirtas su meksikiečiais, kurie turėtų susimokėti už tai, kad juos jis praleidžia per sieną ir nebaigia statyti Donaldo Trampo sienos...

- Tačiau grįžkime prie „Nord Stream 2" istorijos. Dž.Baidenas mėgsta papasakoti, jog jis labai nenori gadinti santykių su „partneriais" vokiečiais. Ar tikrai tokia yra tikroji jo palankumo projektui priežastis?

- Ne taip svarbu, ką jis pasakoja. Tereikia paskaičiuoti dolerinėmis investicijomis paprastą dalyką - kiek šis projektas finansuos Rusijos karinį-pramoninį kompleksą. Savo metu D.Trampas buvo visiškai teisus, sakydamas visiems „Nord Stream2" entuziastams Europoje: „Vyručiai, kada jūs suvoksite, kad tęsdami vamzdžio statybas, jūs tiesiogiai finansuojate savo geopolitinio priešininko karinius pajėgumus, užuot skyrę tas investicijas
NATO valstybių gynybiniams pajėgumams stiprinti?" Nes tas „geopolitinis priešininkas" tiesiogiai lobsta pardavinėdamas dujas Europai ir kartu silpnina geopolitinį sąjungininką - Ukrainą, kuri netenka pajamų iš rusiškų dujų tranzito. Situacija dabar kaip tik tokia ir yra. Leiskite man paklausti pono Dž.Baideno, ar jis pamiršo, kaip šis „geopolitinis priešininkas" prieš keletą metų atakavo JAV artimiausią sąjungininką - Didžiąją Britaniją. Kartu tai buvo smūgis ir NATO 5-ajam straipsniui, nes Rusijos karinės žvalgybos agentai nuodijo Didžiosios Britanijos saugomą pilietį ir vieną šios šalies pilietį nužudė. Į tokią akivaizdžią NATO 5-ojo straipsnio ataką buvo atsakyta tik ratilais vandenyje... Bet eikime toliau: rusai ten nesustojo ir susprogdino Čekijos karinius sandėlius. O Čekija yra NATO valstybė ir ji pateikė akivaizdžius įrodymus bei kaltinimus Rusijos karinei žvalgybai - tai buvo dar viena ataka į NATO 5-ąjį straipsnį. Be to, rusai sėkmingai tą patį padarė ir Bulgarijoje dar 2014 metais, o Bulgarija oficialiai iškėlė kaltinimus Rusijos karinei žvalgybai, nurodydama net konkrečius tai padariusius asmenis ir taip pat apeliavo į NATO 5-ojo straipsnio pažeidimą. Ir visais šiais atvejais veikė ne kokie nors civiliokai, o Rusijos karinė žvalgyba. Todėl ponui Dž.Baidenui verta užduoti tik vieną klausimą: arba jūs vieną kartą užsičiaupkite ir papasakokite, kad visa tai įvykdė iš palatos Nr. 6 pabėgę asmenys, arba aktyvuokite NATO 5-ąjį straipsnį. Tačiau Dž.Baidenas, žinodamas čia išdėstytus faktus, ir toliau finansuoja Rusijos karinį-pramoninį kompleksą. Tuomet kyla tik viena mintis: arba jis yra tikrasis Rusijos agentas, arba, kaip rašo JAV spauda, Vladimiras Putinas turi labai rimtos Dž.Baideną kompromituojančios medžiagos... Kitaip šio vamzdžio klausimo suvokti neįmanoma. Akivaizdu, kad visomis prasmėmis sena komjaunuolė Angela Merkel, puikiai kalbanti rusiškai, toliau sėkmingai dirba Rytų Vokietijos pramonininkams, skaičiuodama pelnus, gaunamus iš rusų. Tačiau lygiai taip pat akivaizdu, jog yra formuojamas Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos aljansas, kuris, priklausomai nuo poreikio, spręs tik jiems naudingus reikalus visų kitų sąskaita. Taigi atėjus Dž.Baidenui, situacija tapo katastrofiška.

- Vis daugiau sklinda įvairių gandų, kad COVID-19 virusas Uhane buvo išvestas dirbtinai, o pirmieji žmonės juo užsikrėtė trimis mėnesiais anksčiau, nei skelbiama. Ar tokios kalbos turi pagrindo?

- Iki šiol taip ir neatsakyta į klausimą: ar virusas yra genų inžinerijos rezultatas, ar ne? Tačiau vienas klausimas yra visiškai aiškus: atvežus į vieną vietą gyvūnus, gyvenančius vienas nuo kito už tūkstančių kilometrų, įvyko tai, kas moksle vadinama rekombinacija. Kitaip sakant, šis virusas įgavo dar vieną šeimininką, o kartu ir galią „peršokti" į žmogų. Gyvūnai (šikšnosparniai ir pangolinai), gyvenantys visiškai skirtinguose arealuose, su visų muitinių leidimu taip buvo atvežti į Uhaną, o to pasekmė - pusmečiui užsidaro mano restoranėlis... Akivaizdu, jog tai yra neatsakingų, ir ne vien tik kinų, pareigūnų veiklos rezultatas. Prie šio proceso bei viruso išplatinimo prisidėjo ir garsiausi Amerikos virusologai, ir prancūzai, kurie tame pačiame Uhane „užtikrindami" saugumą neva moderniausiomis technologijomis statė instituto laboratoriją. Prie jų galima pridėti ir visus tuos ES valstybių veikėjus, davusius grantus šiems kinų tyrimams. Todėl kalbėti, kad kalti tik kinai, reiškia pilstyti vandenėlį ant amerikiečių propagandos malūno, sudarant galimybę JAV bizniui užvaldyti europinę rinką, uždarant ten kelius Kinijai. Žaidimas čia visiškai aiškus - būtent iš JAV šie tyrimai iškeliavo į Kiniją, suteikiant atitinkamus finansinius grantus. Jeigu valdžioje būtų sveiko proto žmonių, tai turėtų baigtis didžiule konferencija, kuri „pagimdytų" visiškai naujas tarpusavio sąveikos taisykles šių tyrimų vykdyme.

- Negalime neprisiminti savaitgalį iškrėstos Aliaksandro Lukašenkos šunybės, sulaikant „Ryanair" lėktuvą Minske ir areštuojant opozicionierius. Apibendrinant visa tai: koks tikrasis tokios spec. operacijos tikslas? Ko iš tikrųjų buvo siekiama?

- Tai buvo akivaizdi spec. operacija, kurios galutinis tikslas - labai generalizuota bauginimo akcija. Kai kas šiandien klausia, kaip čia yra, jog rusų spec. tarnybos daro tokias kliurkas ir štai nuolat „išlenda" visų jų agentų pavardės, o tie patys žmonės nuolat pasirodo įvairiose oponentų žudymo bei nuodijimo akcijose - ar tai būtų Litvinenka, ar Skripaliai, ar Navalnas... Kodėl apie juos nuolat „išlenda" informacija? Vykdant spec. operacijas, kurių tikslas - įbauginti žmones, yra tiesiog būtina sukurti dviprasmybę, tuo pat metu parodant, kad tai padarė spec. tarnybos, bet neduodant pakankamai juridinių įkalčių. Tai labai „plonas" ir subtilus žaidimas, kai yra tyčiojamasi iš priešininko, tarsi sakant: akivaizdu, kad tai padarėme mes, bet įrodykit. Viso šio reikalo tikslas - gąsdinti bailius Europos politikus, kurie dabar prieš patraukdami klozeto rankenėlę, turi pagalvoti, ar ten nepatepta „Novičioku". Lygiai tą patį pagal šių akcijų sumanytojų idėją turi pradėti galvoti ir visi opozicionieriai, kuriems sakoma: jeigu būsite labai užsispyrę, mes jus pasieksime bet kur - ar danguje, ar kokiuose Jungtiniuose Arabų Emiratuose, kur atvažiuos Kadyrovo berniukai... Tu bet kuriuo atveju pakliūsi į mūsų rankas, todėl pradėk mąstyti pozityviai. Tai yra vienintelis minėtos akcijos tikslas.

- Kitaip sakant, tai sankcionavo ponas V.Putinas?

- Žinoma. Tiek, kiek suvokiu V.Putiną per jo politinius konsultantus, kurie man yra pažįstami, tai jis mąsto, kaip man yra sakęs a.a. Borisas Berezovskis, taip: planas yra blogas, jeigu jame yra mažiau nei keturi uždaviniai. Vieną uždavinį jau aptarėme - bauginimas. Antras akivaizdus uždavinys yra pririšti prie savęs „Batką", kad jis nesimuistytų ir be reikalo nesiblaškytų. Akivaizdu, jog po šios akcijos „Batkai" nieko daugiau nebelieka, kaip tik nulenkus galvą eiti pas V.Putiną prašyti išmaldos. Trečias uždavinys - iššaukti tarptautines sankcijas prieš Baltarusiją, t.y. rusai dabar daro tą patį, ką kinai daro su kazachais: suteikia didžiules paskolas, o paskui mainais pasiims teritorijas, fabrikus bei kitus aktyvus. Tiesiog „Batka" liūdnai pagarsėjusio Janukovyčiaus pavyzdžiu bus apiplėštas iki paskutinio siūlo. Ketvirtas uždavinys - iššaukti sankcijas ir prieš Rusiją. Kai V.Putinas sako, kad „sankcijos mums visiškai nekenkia", tai jis yra teisus, nes kalba ir mąsto ne iš ekonominės logikos pozicijų. Kuo daugiau Rusijos žmonių jaučia uždarumą bei priešiškumą, tuo didesnes galimybes V.Putinas turi teigti, kad ten yra priešai ir mes turime susitelkti bei ginti mūsų brangiąją tėvynę. Todėl, norint suprasti, kas vyksta iš tikrųjų, reikia mąstyti taip, kaip mąsto priešininkas.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (61)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dabar jau skubėsite skiepytis, kai valdžia imsis dar griežtesnių priemonių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Liko savaitė iki Olimpiados pabaigos. Kaip manote, ar lietuviai gaus medalių?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +17 C

+13 +17 C

 

+15 +19 C

+19 +24 C

+14 +20 C

 

+19 +20 C

0-5 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos