Juodaodžio žūtis Brazilijoje įžiebė daugiatūkstantinius protestus prieš rasizmąnuotraukos (1)

2020 lapkričio 21 17:43:30 Perskaitė 613

Brazilijoje penktadienio vakarą vyko daugiatūkstantiniai protestai dėl juodaodžio žūties, kurį nužudė prekybos centro apsaugos darbuotojai.

 

Protestuotojai išėjo į gatves San Paule, Brazilijoje ir Rio de Žaneire, nešini plakatais su užrašais „Black Lives Matter“ ir „Rasizmas yra virusas“.

Grupė protestuotojų taip pat susirėmė su policijos pareigūnai Porto Alegrė mieste, kur žuvo juodaodis Joao Albertas Silveira Freitas.

40-ies metų amžiaus vyrą ketvirtadienio vakarą prie prekybos centro sumušė du parduotuvės apsaugos darbuotojai. Vyras nuo sužalojimų mirė vietoje.

Prekybos centrų tinklas nedelsiant paskelbė nutraukiantis sutartį su apsaugos bendrove, stabdantis parduotuvės vadovo įgaliojimus ir laikinai uždarantis prekybos centrą, kuriame įvyko incidentas.

Policijos teigimu, vienas iš įtariamųjų anksčiau buvo karo policijos pareigūnas.

Išpuolis įvyko prieš pat Brazilijos juodaodžių kultūros dieną, kuria siekiama parodyti juodaodžių indėlį į šalies kultūrą ir tapatybę.

Savo ruožtu viceprezidentas Hamiltonas Mourao išreiškė apgailestavimą dėl J. A. Silveiros Freito žūties, tačiau neigė, kad Brazilijoje rasizmas yra problema.

„Man asmeniškai – rasizmo Brazilijoje nėra. Tai yra kažkas, ką jie nori importuoti į Braziliją. Mes to čia neturime“, – pareiškė jis.

Darius Mikutavičius (DPA)

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net