JK vyriausiasis „Brexito“ derybininkas tikisi susitarimą su ES dėl tolesnių dvišalių santykių pasiekti jau rugsėjįnuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 13 d. 15:15:09 Perskaitė 395

Jungtinė Karalystė (JK) mano, kad susitarimas dėl tolesnių santykių su ES po „Brexito“ pereinamojo laikotarpio gali būti pasiektas jau rugsėjį, pareiškė JK vyriausiasis derybininkas Davidas Frostas.

 

Kitą savaitę vyks dar vienas derybų tarp Briuselio ir Londono etapas, praneša „Reuters“.

„Kaip sakome visada – mes neieškome specialaus ar unikalaus susitarimo. Mes norime susitarimo, kuris iš esmės būtų laisvosios prekybos susitarimas, kokį ES turi su kitomis draugiškomis šalimis, tokiomis kaip Kanada“, – tviteryje rašė D. Frostas.

„JK suverenitetas įstatymų, teismų, žvejybos vandenų srityse nėra diskutuotinas ir mes nesutiksime su bet kuo, kas suverenitetą pažeis – taip pat, kaip mes neieškome ko nors, kas keltų grėsmę ES bendrajai rinkai“, – teigė derybininkas.

Jungtinė Karalystė iš ES išstojo sausio pabaigoje. Tiesa, iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, kurio metu kasdienis britų gyvenimas iš esmės nesikeičia.

JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES įstatymų ir moka įmokas į Bendrijos biudžetą.

Vis dėlto, jei nepavyks pasiekti susitarimo dėl tolesnių santykių, įvyks vadinamasis „Brexitas“ be sutarties, sukelsiantis didžiulių ekonominių problemų.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net