J.C.Junckeris: visada didžiuosiuosi galėjęs tarnauti Europainuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 18 d. 19:34:40 Perskaitė 1123

Kadenciją baigiantis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris penktadienį pasibaigusiame galimai paskutiniajame savo ES viršūnių susitikime negalėjo sulaikyti ašarų. „Aš iki gyvenimo galo didžiuosiuosi, kad galėjau tarnauti Europai“, - sakė jis. Tai buvo jau 147-asis J. C. Junckerio viršūnių susitikimas per ilgametę jo karjerą Liuksemburgo premjero, o nuo 2014-ųjų – Komisijos vadovo poste.

 

J. C. Junckeris padėkojo Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui už draugystę ir „bendrininkavimą“. Emocijos apėmė ir D. Tuską, nes ir jis netrukus palik postą. D. Tuskas pavadino J. C. Junckerį kolega ir draugu ir dėkojo žurnalistams už tai, kad „jūs taip ilgai budėjote su mumis ir net juokėtės iš kai kurių mūsų pokštų“.

Paklaustas apie savo politinį palikimą, J. C. Junckeris vėl ėmė juokauti. „Užtruks labai ilgai, jei aš pradėsiu skaičiuoti savo laimėjimus. O jei dar pridėsiu pralaimėjimus, mes čia liksime iki rytojaus“, - sakė jis. D. Tuskas sureagavo: „Jam tai truktų ilgai, man – trumpai“.

J. C. Junckeris paliks postą, kai tik bus patvirtinta ir darbą pradės naujoji Europos Komisija, vadovaujama jo įpėdinės Ursulos von der Leyen. Tai įvyks ne anksčiau kaip gruodžio 1-ąją. Pareigas savo įpėdiniui – belgui Charlesui MiIcheliui – perduos ir D. Tuskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net