J.C.Junckeris: dėl tvarkingo „Brexito“ padarėme viską, ką galėjomenuotraukos (4)

2019 spalio mėn. 22 d. 11:52:49 Perskaitė 1204

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris antradienį pabrėžė, kad ES padarė „viską, kas yra bloko galioje“, kad užtikrintų tvarkingą „Brexitą“, tačiau dabar, prieš ratifikuodamas naują išstojimo susitarimą, blokas dar palauks, kol jį patvirtins Jungtinės Karalystės (JK) parlamentas.

 

J.- C. Junckeris išreiškė apgailestavimą dėl JK noro palikti ES spalio 31 dieną ir teigė: „Bent jau galime pažiūrėti patys sau į akis ir pasakyti, kad padarėme viską, ką galėjome, siekdami užtikrinti, kad išstojimas bus tvarkingas.“

„Dabar turime atidžiai stebėti įvykius Vestminsteryje. Tikrai neįmanoma, net neįsivaizduojama, kad šis parlamentas patvirtintų susitarimą dar prieš tai, kai tai padarys Vestminsteris“, – Europos Parlamente Strasbūre sakė J.- C. Junckeris.

Pirmą kartą per 37 metus šeštadienį susibūrę JK įstatymų leidėjai nubalsavo reikalauti, kad Borisas Johnsonas atidėtų „Brexitą“, kol parlamentarai toliau svarstys naują premjero pasiūlytą išstojimo iš ES susitarimą.

Dabar JK vyriausybė sieks paskatinti parlamentą, kad šis antradienį priimtų vidinių įstatymų paketą, reikalingą „Brexito“ susitarimui ratifikuoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net