J.Bidenas ragina surengti D.Trumpo apkaltąnuotraukos

2019 spalio mėn. 10 d. 10:48:59 Perskaitė 808

Rimčiausiu demokratų kandidatu 2020 metų JAV prezidento rinkimuose laikomas Joe Bidenas atvirai paragino Kongresą vykdyti Donaldo Trumpo apkaltą. J. Bidenas teigia, kad prezidento veikla kenkia demokratijai ir trikdo teisingumo vykdymą.

 

„D. Trumpas sulaužė priesaiką, išdavė savo tautą, įvykdė veiksmus, dėl kurių jam turėtų būti pareikšti kaltinimai, – trečiadienį J. Bidenas sakė į kampanijos renginį atėjusiems rėmėjams. – Kad apsaugotume Konstituciją, demokratiją, vientisumą, turime D. Trumpui surengti apkaltą“.

Atstovų rūmų demokratai D. Trumpo apkaltos tyrimą vykdo dėl to, kad prezidentas galimai spaudė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, kad šis ištirtų J. Bideno ir jo sūnaus Hunterio veiklą Ukrainoje. Demokratai mano, kad prezidentas užsienio šalių pagalbos prašęs tam, kad būtų perrinktas prezidentu.

Respublikonų atstovas D. Trumpas teigė nepadaręs nieko blogo ir paskelbė, kad Baltieji rūmai su apkaltos tyrėjais nebendradarbiaus.

„Tam, kad būtų perrinktas, D. Trumpas padarys bet ką – jis gali pažeisti ir pačius pagrindinius demokratijos principus. Tai neįtikėtina ir pavojinga, nes kelia tiesioginę grėsmę mūsų demokratijai, – sakė J. Bidenas. – Jis jau nuteisė save pasaulio ir JAV žmonių akivaizdoje“.

Kai J. Bidenas dirbo Ukrainoje ir ėjo svarbaus vyriausybės atstovo pareigas, jo sūnus H. Bidenas gavo gerą darbo vietą vienoje Ukrainos energijos kompanijoje. Nėra jokių įrodymų, kad Bidenai pažeidė teisinius principus, tačiau nuo to laiko šeimą persekioja įtarimo dėl interesų konflikto šešėlis.


"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net