JAV žada iš Centrinės Amerikos atimtą paramą skirti Ch.Guaiduinuotraukos (1)

2019 liepos mėn. 18 d. 09:44:18 Perskaitė 262

JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracija nukreipia beveik 42 milijonų dolerių sumą padėti Venesuelos opozicijos vadovui Chuanui Guaidui (Juan Guaido), nors anksčiau šie pinigai buvo skiriami Gvatemalai ir Hondūrui. Toks sprendimas buvo patvirtintas JAV vidiniame nutarime, apie kurį informavo AFP naujienų agentūra.

 

Dokumente, kuris pasiekė AFP naujienų agentūros reporterius, JAV tarptautinės plėtros agentūra Venesuelos krizę pavadino „neatidėliotinu klausimu, svarbiu netgi dėl nacionalinių JAV interesų“.

Prezidentas D. Trampas šiemet paskelbė nutraukiantis JAV ekonominę paramą Gvatemalai ir Hondūrui, taip pat ir Salvadorui, esą šių smurto apimtų šalių atstovai nedaro nieko, kad užkirstų kelią savo piliečiams migruoti į JAV. Valstybės departamento atstovai teigė, kad iš Centrinės Amerikos atimtos lėšos bus skiriamos ilgalaikei plėtrai, o ne skubiems humanitariniams poreikiams. JAV investuos į Venesuelos politinę santvarką.

JAV ir dar 50 pasaulio šalių laikinąjį Venesuelos prezidentą Ch. Guaidą pripažįsta teisėtu šalies vadovu, vis dėlto, nepaisydamas tarptautinio spaudimo, kairysis vadovas Nikolas Maduras (Nicolo Maduro) vis dar išlieka valdžioje, o jį remia šalies ginkluotos pajėgos.

Tam tikra dalis JAV paramos bus skiriama tiesiogiai Ch. Guaidui. Dokumentas skelbė, kad lėšos „galėtų padengti laikinosios vyriausybės atlyginimus ir išmokas, su darbu susijusių kelionių mokesčius ir kitas išlaidas, reikalingas užtikrinti visiškai skaidrios finansų valdymo sistemos diegimą ir kitus perėjimo į demokratinę santvarką procesus.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net