JAV valstybės sekretorius paragino Armėniją ir Azerbaidžaną nutraukti kovasnuotraukos (2)

2020 spalio 27 17:07:41 Perskaitė 668

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo paragino Armėnijos ir Azerbaidžano lyderius nutraukti karo veiksmus ir siekti diplomatinio Kalnų Karabacho konflito sprendimo, teigiama JAV valstybės departamento paskelbtame pareiškime, praneša agentūra „Reuters".


JAV valstybės departamento teigimu, M. Pompeo atskirai kalbėjosi telefonu su Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianiu ir Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu.

„Sekretorius M. Pompeo paragino lyderius laikytis savo įsipareigojimų nutraukti karo veiksmus ir ieškoti diplomatinio Kalnų Karabacho konflikto sprendimo", - teigiama pareiškime ir priduriama, kad M. Pompeo pabrėžė, jog karinio šio konflikto sprendimo nėra.

M. Pompeo pavaduotojas Stephenas Biegunas praėjusį savaitgalį Vašingtone atskirai susitiko su Armėnijos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministrais, kurie susitarė dėl trečiųjų per mėnesį paliaubų. Tačiau praėjus vos valandai nuo paliaubų pradžios pirmadienio rytą, abi šalys apkaltino viena kitą jas pažeidus.

Kalnų Karabachas yra atsiskyręs Azerbaidžano regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro etniniai armėnai. Regionas 1991-aisiais atsiskyrė nuo Azerbaidžano. Tarptautinės teisės požiūriu regionas priklauso Azerbaidžanui.

Armėnijos ir Azerbaidžano kovos dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono atsinaujino rugsėjo 27 d., vyksta įnirtingi mūšiai.

JAV kartu su Prancūzija ir Rusija sudaro Minsko grupę, kurią suformavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) tarpininkauti konflikto šalims.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net