JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas ragina Rusiją nutraukti „neapgalvotus ir agresyvius veiksmus“ prieš Ukrainąnuotraukos (31)

2021 gegužės 06 15:30:00 Perskaitė 220

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas paragino Rusiją nutraukti „neapgalvotus ir agresyvius veiksmus“ prieš Ukrainą, Maskvai išlaikius dislokuotas „reikšmingo dydžio pajėgas“ prie Ukrainos sienos.

 

„Tvirtai jus palaikome ir raginame Rusiją nutraukti neapgalvotus ir agresyvius veiksmus“, – lankydamasis Kijeve Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui sakė A. Blinkenas.

Kiek anksčiau Rusija dislokavo apie 100 tūkst. karių netoli Ukrainos sienų – daugiausia nuo Krymo aneksijos ir Donbaso karo pradžios 2014 m. Vis dėlto, Maskva greitai paskelbė apie dalies karių patraukimą. Analitikai tai vertino kaip Vladimiro Putino mėginimą išbandyti Joe Bideno valią ir siekį padidinti spaudimą Ukrainai.

„Žinome, kad Rusija patraukė dalį pajėgų nuo sienos su Ukraina, tačiau taip pat matome ten pasilikusias reikšmingo dydžio pajėgas. Ir toliau stiprinsime savo saugumo partnerystę ir bendradarbiavimą su jumis, kad užtikrintume, jog Ukraina galėtų apsiginti nuo agresijos“, – teigė A. Blinkenas.

Nepaisant dalinio Rusijos karių patraukimo, V. Zelenskis spaudos konferencijoje teigė, kad jo šaliai vis dar gresia karinis pavojus iš Rusijos.

„Manome, kad Rusijos pajėgų mažinimas yra lėtas, todėl pavojus išlieka. Niekas nenori tokių netikėtumų“, – žurnalistams Kijeve sakė V. Zelenskis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net