JAV gynybos sekretorius netikėtai atvyko į Bagdadąnuotraukos (1)

2019 vasario mėn. 12 d. 12:04:19 Perskaitė 558

Laikinasis JAV gynybos sekretorius Patrikas Šanahanas (Patrick Shanahan) su neskelbtu vizitu atvyko į Iraką.

 

Prieš kelias dienas JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pareiškė, kad galbūt permes į Iraką kelis šimtus kareivių, kad galėtų stebėti Iraną. Bagdadas į tai sureagavo neigiamai. JAV yra didelė galybė, tačiau ji neturėtų savo politikos perkelti kitur, sakė Irako prezidentas Brahamas Salihas (Barham Salih). Geri santykiai su Iranu Irakui esą turi didžiulę svarbą. Irake jau seniai girdisi reikalavimai išvesti JAV dalinius.

Pasak Irako prezidento, šalies konstitucija draudžia „naudoti Iraką kaip bazę kitai šaliai pulti“. JAV pajėgos Irake dislokuotos bendru sutarimu ir bet kokia jį pažeidžianti veikla esą yra „nepriimtina“.

D. Trampas jau suerzino Iraką, kai per Kalėdas vyko aplankyti dalinių į Ain al Asadą, tačiau nesusitiko su Irako vyriausybės atstovais. Oficialiai JAV neturi savo bazių Irake. Šalis tik yra dislokavusi savo karinius instruktorius Irako bazėse, kad apmokytų irakiečių kariuomenę ir paremtų ją kovoje su „Islamo valstybe“ (IS).

Pirmadienį P. Šanahanas jau lankėsi Afganistane ir Kabule susitiko su prezidentu Ašrafu Ganiu (Ashraf Ghani). Tai pirmoji jo išvyka į užsienį po to, kai jis sausį pakeitė atsistatydinusį gynybos sekretorių Džimą Metisą (Jim Mattis).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net