Izraelis ir „Hamas“ susitarė mažinti įtampą Gazojenuotraukos

2020 rugsėjo mėn. 01 d. 10:49:27 Perskaitė 1912

Gazos ruožą kontroliuojanti grupuotė „Hamas“ pirmadienį paskelbė pasiekę Kataro tarpininkaujamą susitarimą su Izraeliu, kuriuo žadama nutraukti jau daugiau nei tris savaites trunkančius pasienio išpuolius.

 

Nuo rugpjūčio 6 d. Izraelis Gazą bombarduoja beveik kasdien, atsakydamas į per sieną „Hamas“ į Izraelio teritoriją pasiunčiamus balionus su padegamosiomis bombomis bei, rečiau per sieną į Izraelį leidžiamas raketas.

Padegamosios bombos, kurios iš Gazos į Izraelio teritoriją pernešamos dažniausiai balionais, jau sukėlė daugiau nei 400 gaisrų pietinėje Izraelio dalyje. Ugnis išdegino didžiulius žemės ūkio paskirties plotus, skelbia Izraelio ugniagesių tarnybos.

Po derybų su Kataro pasiuntiniu Mohammedu El-Emadi „buvo suderėtas susitarimas mažinti pastaruoju metu susidariusią įtampą ir nutraukti agresiją prieš mūsų žmones“, pranešė palestiniečių grupės Gazoje lyderis Yahya Sinwar.

Egipto delegacija lankėsi tiek Izraelyje, tiek Gazoje, siekdama susitarti dėl neoficialių paliaubų atnaujinimo, pagal kurias Izraelis įsipareigojo švelninti jau 13 metų vykdomą Gazos blokadą mainais už tvarkos ir ramybės grąžinimą pasienio zonoje.

Prie Egipto delegacijos prisijungė ir Kataro pasiuntinys M. El-Emadi, kuris taip pat kalbėjosi su Izraelio pareigūnais Tel Avive.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net