Ispanijos premjeras P.Sanchezas vyks į protestų krečiamą Barselonąnuotraukos

2019 spalio mėn. 21 d. 11:55:29 Perskaitė 729

Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas pirmadienį apsilankys Barselonoje, kur susitiks su Katalonijos protestuose sužeistai policijos pareigūnais. Ministras pirmininkas taip pat supeikė Katalonijos vadovą dėl to, kad šis esą neatliko savo pareigų, praneša „Reuters“.

 

Išplatintame laiške P. Sanchezas tvirtino, kad Katalonijos regiono vadovas Quimas Torra „atsuko nugarą“ saugumo pajėgoms, ir pakartojo būtinybę griežtai pasmerkti vykusius neramumus.

Barseloną septynias naktis iš eilės krėtė protestai su smurto protrūkiais. Demonstracijos prasidėjo po to, kai devyniems 2017 m. Katalonijos nepriklausomybės referendumo organizatoriams buvo skirtos nuo 9 iki 13 metų laisvės atėmimo bausmės.

P. Sanchezo teigimu, Q. Torros kaip regiono Vyriausybė vadovo darbas buvo užtikrinti viešąjį saugumą ir darnų Katalonijos nepriklausomybės šalininkų ir oponentų sugyvenimą.

„Jūsų elgesys pastarąsias kelias dienas buvo kaip tik atvirkščias“, – laiške Q. Torrai teigė P. Sanchezas. Ispanijos žiniasklaidos duomenimis, Q. Torra šeštadienį ir sekmadienį bandė pasikalbėti telefonu su P. Sanchezu, tačiau jo skambučiai buvo atmesti.

Savo ruožtu Q. Torra savaitgalį išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad jis visada smerkė smurtą, ir sukritikavo premjerą už dialogo trūkumą.

Ispanijos vyriausybės teigimu, P. Sanchezas aplankys protestuose sužeistus policijos pareigūnus ir susitiks su regiono saugumo pajėgų atstovais.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, iki sekmadienio protestuose buvo sužeisti 288 policijos pareigūnai. Demonstracijose taip pat sulaikyti 194 žmonės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net