Irano užsienio reikalų ministras: šalis pasiruošusi dirbti su E.Macrono pasiūlymaisnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 22 d. 14:49:12 Perskaitė 351

Iranas pasiruošęs priimti Prancūzijos pasiūlymus, kuriuos šalis suformavo siekdama išsaugoti 2015 metų Irano branduolinį susitarimą, ketvirtadienį paskelbė Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas. Apie tai rašo „Reuters“.

 

„Mums buvo pateikti tam tikri pasiūlymai, žadame su jais dirbti“, – teigė M. J. Zarifas Norvegijos Tarptautinių santykių institute.

Trečiadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė arba švelninti Iranui skirtas sankcijas, arba įvesti „kompensacijos mechanizmą, kuris užtikrintų geresnį Irano žmonių gyvenimą“. Mainais už tai Iranas turėtų sugrįžti prie 2015 metų branduolinio susitarimo ir vykdyti visus jame įtvirtintus įsipareigojimus.

2015 metų susitarimu Iranui leidžiama sukaupti 300 kg urano ir sodrinti jį iki 3,67 proc. koncentracijos. Po to, kai JAV pernai pasitraukė iš susitarimo ir Iranui skyrė griežtas sankcijas, šis pastaraisiais mėnesiais pažadėjo palaipsniui trauktis iš susitarimo ir jau pažeidė kelis susitarimo punktus. Irano atstovai teigė, kad ES narės, norėdamos išsaugoti susitarimą, privalo priversti JAV atšaukti Irano naftos eksportą ribojančias sankcijas.  

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net