Irane prasidjo protestai, nukreipti prieš pakilusias benzino kainasnuotraukos (3)

2019 lapkričio mėn. 16 d. 14:06:20 Perskaitė 1736

Irano miestuose prasidėjo pavieniai protestai praėjus dienai po to, kai šalies vyriausybė paskelbė apie netikėtą sprendimą dvigubai pakelti benzino kainas ir įvesti kvotas, šeštadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra IRNA.

 

Penktadienio vakarą prasidėjusios demonstracijos centriniame Irane esančiame Sirdžano mieste buvo „smarkios“, kadangi „žmonės puolė mieste esantį kuro sandėlį ir bandė jį padegti“, pranešė naujienų agentūra.

Tačiau siekiant išvengti gaisro, į situaciją įsitraukė policija.

IRNA sakė, kad pavieniai protestai kilo dar devyniuose miestuose. Pranešama, kad šie protestai apsiribojo kelių blokavimu ir pasibaigė prieš vidurnaktį.

Penktadienį Irane įsigaliojo dvigubai didesnės benzino kainos ir kvotos – valdžia teigė, kad šio žingsnio imtasi norint padėti piliečiams, kuriems yra reikalingos grynųjų išmokos.

Manoma, kad, ėmusis šių naujų taisyklių, valdžia uždirbs 300 trln. rialų (6,45 mlrd. eurų) per metus, valstybinei televizijai sakė šalies Planavimo ir biudžeto organizavimo vadovas Mohammadas Bagheris Nobakhtas.

Jis sakė, kad apie 60 mln. iraniečių, kuriems reikia pagalbos, galės gauti išmokas – poros galės gauti 550 tūkst. rialų (11,8 euro), o šeimos, turinčios daugiau nei penkis narius, galės gauti daugiau nei 2 mln. rialų (43,05 euro).

Per Irano protestus dėl benzino kainų žuvo vienas žmogus

Vienas civilis žuvo, o dar keletas buvo sužeisti per Sirdžano mieste vykstančius protestus dėl pakilusių benzino kainų ir įvestų kvotų, pranešė naujienų agentūra ISNA.

„Deja, vienas žmogus jau žuvo“, – sakė Sirdžano gubernatorius Mohammadas Mahmoudabadis, pridurdamas, kad mirties priežastis yra neaiški ir nėra žinoma, ar „jis buvo nušautas“.

M. Mahmoudabadis pabrėžė, kad „saugumo pajėgos neturėjo leidimo šaudyti ir galėjo iššauti tik įspėjamuosius šūvius, o jie tai ir darė“.

Jis sakė, kad tai buvo „ramus susitikimas“, kuriuo pasinaudojo keletas asmenų, „naikinusių viešąją nuosavybę, gadinusių degalines ir norėjusių pasiekti naftos bendrovės kuro atsargas ir jas padegti“.

Jų pastangas numalšino policija, revoliucijos gvardija ir „Basij“ milicija, gubernatorių citavo ISNA.

Irane penktadienį dvigubai pabrango benzinas ir įvedamos kvotos – gautais pinigais šalies valdžia nori padėti piliečiams, kuriems yra reikalingos grynųjų išmokos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net