Iranas JAV apribojimus diplomatams pavadino „nežmogiškais“nuotraukos

2019 liepos mėn. 18 d. 09:39:28 Perskaitė 296

Irano užsienio reikalų ministras trečiadienį pasmerkė griežtus apribojimus keliauti, skirtus JAV gyvenantiems Irano diplomatams ir jų šeimoms, teigdamas, kad šių sankcijų taikymas buvo netinkamas JAV atstovų elgesys. Jis taip pat apkaltino Vašingtoną „ekonominiu terorizmu“, kuris paveikia paprastus Irano žmones. Apie tai pranešė „Deutsche Welle“.

 

Ministras Džavadas Zarifas (Javad Zarif), sekmadienį atvykęs į Niujorką susitikti su pasaulio atstovais ir kartu spręsti konfliktų, bado, lygybės ir klimato kaitos klausimus, pasiskundė, kad JAV suvaržymai yra nepagrįsti.

Vašingtonas apskritai grasino neleisti Dž. Zarifui įžengti į JAV teritoriją, bet galiausiai leido lankytis susitikime, bet apribojo jo judėjimo galimybes – Dž. Zarifas galėjo lankytis tik Jungtinių Tautų būstinėje, Irano ambasadoje ir JT ambasadoriaus rezidencijoje.

Diplomatiniams Irano atstovams, gyvenantiems Niujorke, ir jų šeimoms taikomi panašūs principai, tik jiems dar leidžiama lankytis apribotame Kvinso rajone. Dž. Zarifas teigė, kad apribojimai, išvardyti JAV diplomatiniame rašte Irano atstovybei, šeimoms sukėlė daug sunkumų.

„Tai tikrai nėra draugiškas veiksmas. Jo pasekmė – Irano atstovybės nariai ir jų šeimos atsiduria, taip sakant, nežmoniškose sąlygose“, – JT atstovams pasakojo Dž. Zarifas.

JT taip pat pasiskundė dėl šių apribojimų, bet JAV valstybės departamento atstovai teigė, kad sprendimas visiškai atitinka ir neprieštarauja JAV įsipareigojimams, įtvirtintiems pagal 1947 metų susitarimą su JT. 

JT duomenimis, Niujorke dirba 13 Irano diplomatų. Irano ir JAV santykiai paaštrėjo po to, kai JAV apkaltino Iraną dėl išpuolių prieš tanklaivius Omano įlankoje, taip pat Iranui peržengus kelis 2015 metų branduoliniu susitarimu įtvirtintus urano laikymo ir sodrinimo limitus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net