Indijos vyriausybė iš dalies atkurs interneto ryšį Kašmyrenuotraukos

2020 sausio 25 13:24:54 Perskaitė 869

Indijos administruojamame Kašmyro regione šeštadienį bus iš dalies atnaujintas interneto paslaugų teikimas, užbaigsiantis penkis su puse mėnesio trukusį apribojimų laikotarpį, nors vietos pareigūnai pranešė, kad ir toliau bus draudžiama naudotis socialiniais tinklais.

 

Ministro pirmininko Narendros Modžio vyriausybė praėjusių metų rugpjūčio pradžioje Kašmyre nutraukė interneto ryšio tiekimą po to, kai iš šio regiono buvo atimtas autonomijos statusas.

Indija taip pat įvedė komendanto valandą, į regioną nusiuntė dešimtis tūkstančių karių ir sulaikė tuzinus Kašmyro politinių lyderių ir daug kitų asmenų, kurie iki šiol yra laikomi nelaisvėje.

Interneto prieiga bus atnaujinta šeštadienį, tačiau bus leidžiama pasiekti tik 301 vyriausybės patvirtintą svetainę. Į leidžiamų svetainių sąrašą įtraukiami naujienų portalai ir tokios platformos, kaip „Netflix“ ir „Amazon“.

„Pasiekti bus galima tik patvirtintas svetaines, o socialinių tinklų programėles – ne“, – sakė Džamu ir Kašmyro regiono vidaus reikalų departamentas.

Taip pat bus atnaujintas mobiliojo ryšio duomenų naudojimas, tačiau jis bus sulėtintas iki antrosios kartos (2G) ryšio greičio, pridūrė departamentas.

Aktyvistų teigimu, Indija pirmauja interneto paslaugų teikimo ribojimo srityje. Pranešama, kad po šalyje neseniai vykusių protestų prieš naują pilietybės įstatymo projektą, vyriausybė kai kuriose šalies vietovėse apribojo prieigą prie interneto.

Militarizuotame Kašmyre nuo rugpjūčio yra pamažu atkuriama judėjimo laisvė ir mobiliųjų duomenų prieiga, tačiau, išskyrus tik keletą vietovių, likusiame regione vis dar nėra reguliarios prieigos prie interneto.

Šie apribojimai apsunkino regione įsikūrusių 7 mln. žmonių gyvenimus ir smarkiai pakenkė vietos ekonomikai.

N. Modžio vyriausybė sakė, kad interneto paslaugų teikimas buvo nutrauktas dėl saugumo sumetimų, siekiant apriboti ginkluotų užsienio kovotojų, kaltinamų sąsajomis su Pakistanu, galimybes palaikyti ryšį.

Aukščiausiasis teismas šį mėnesį sukritikavo vyriausybę ėmusis tokio žingsnio, jį pavadindamas „savavališku galios panaudojimu“. Teismas taip pat teigė, kad interneto prieiga „yra neatskiriama nuo žodžio ir saviraiškos laisvių“.

Kašmyro regionas yra padalintas tarp Indijos ir Pakistano, iki šiol sukėlęs nemažai ginčų tarp abiejų branduoliniais ginklais apsiginklavusių šalių.

Kruvinas pasipriešinimas Indijos valdžiai, dešimtmečius siaubiantis šį Himalajų regioną, jau yra pareikalavęs dešimčių tūkstančių gyvybių, iš kurių dauguma – civiliai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net